پسا کرونا با احسان حدادی/از تنگی نفس‌های ادامه‌دار تا تپش قلب

احسان حدادی پرتابگر دیسک ایران که به کرونا مبتلا شده بود از شرایطش پس از شکست این بیماری می‌گوید.

مهری رنجبر: آثار کرونا هنوز در بدن احسان حدادی هست. پرتابگر المپیکی دیسک ایران با اینکه تمریناتش را استارت کرده اما به ناچار کمی مراعات می کند. او بعداز پشت سرگذاشتن کرونا مجبور است تا بدنش به شرایط عادی برگردد. برگردد و تحمل تمرینات سخت و فشرده را داشته باشد. از طرفی او نگران است با تمرین بدون مربی آمریکایی اش تکنیکها از بدنش بیرون برود. اتفاقی که خودش آن را خطر ناک می داند.


*درست است شما در تمرین کیش تنگی نفس می گرفتی؟
من در اردوی دوهفته ای کیش خیلی بهتر شده ام اما وقتی در تمرین خیلی فشار می آوردم  نفسم تنگ می شد،به همین دلیل  وقتی نفسم تنگ می شد و ضربان قلبم بالا می رفت،تمرینم را سبک تر می کردم. 


*این  وضعیت بابت کرونایی که داشتی طبیعی است؟
دقیقا طبیعی است که  وقتی ریه آسیب می بیند موقع تمرین فشار می آید و ضربان قلب هم بالا می رود. به همین دلیل من بعداز دوره نقاهتم برای تمرین کیش را انتخاب کردم  تا اکسیژن  بیشتر باشد و برای دم و بازدم وضعیت بهتری داشته باشم.  تهران به خاطر سطح ارتفاعش از دریا برای دونده های استقامتی بهتر است اما انها در سطح دریا رکوردهای بهتری می زنند.

بیشتر بخوانید:حدادی: بعد از کرونا حالا سلامتی‌ام مهمتر از ورزش است!


*بابت این قضیه اذیت می شدی؟
نه. اوایل بی حوصله بودم ، به دلیل اینکه زمان زیادی خوابیده بودم  و حالا که به جنب و جوش افتاده ام تنگی نفس داشتم و ضربان قلبم هم بالا می رفت. اما خدا را شکر بعداز دو هفته حالا خیلی بهتر هستم.


*با دکتر اردیبهشت صحبت می کردی؟
اوایل هر وقت لازم بود با او چک می کردم. اما حالا دیگر عادی شده  و خودم می دانستم داستان چیست. نه من که هر کسی  مریضی داشته باشد سر تمرین هم از نظر تنفسی  مشکل پیدا می کند.من هم این داستان را بعداز جراحی زانویم متوجه شدم. هر چند جراحی زانو خیلی به ریه ربطی ندارد  اما وقتی ریه آسیب می بیند ،بعد موقع فعالیت مشکل پیدا می کنی ،چرا که مدتی بدون فعالیت بودی و استراحت می کنی وقتی تمرین را از سر بگیری شرایط بدن فرق می کند.


*اردوی کیش چطور بود؟
با تمرینات خوبی که داشتم اردوی خوبی از کار درآمد. هم تمرین بدنسازی  سنگین داشتم و چند جلسه ای هم پرتاب کردم . البته خیلی هم نباید به بدنم فشار می اوردم، چرا که خطرناک می شد.


*از چه زمانی برای تمرین زیر نظر مک به اردوی برون مرزی می روی؟
تهران که آمدم با مبینی سرپرست فدراسیون صحبت کرده ام.  به هر حال فدراسیون  از مهرماه سال قبل به مک بدهکار است. اول باید بدهی مک تسویه شود  و بعد کار را با او ادامه دهم. او حتی حقوق مدتی که من مریض بودم و تمرین نمی کردم را هم به فدراسیون بخشید. به هر حال بعداز پرداخت طلب مک وضعیت من برای تمرین با او مشخص می شود.


  پس الان نگران این قضیه ای؟
 دقیقا. به هر حال این اصلا خوب نیست که بدون مربی و تنها سر کنم. من حالا 8 ما هی است که دور از مک هستم و ممکن است تکنیک از بدنم بیرون برود و با این شرایط برای ادامه کارم به دردسر می افتم. این مساله نگرانم کرده است. چرا که وقتی تکنیکها را فراموش کنم اوضاع  خطرناک می شود.


*با این شرایط ممکن است با مک کار نکنی؟
قرارداد مک با فدراسیون تا مردادماه است و فدراسیون از او خواسته تا بدون حقوق برنامه بدهد. نمی دانم فدراسیون باید تصمیم بگیرد. البته سرپرست  فدراسیون ،اختیارات رئیس را ندارد و دست و بالش بسته است.

 *با کمیته ملی المپیک هم صحبت کرده ای؟
من صحبت های اولیه را با رئیس کمیته ملی المپیک کرده ام  و قرار است با مبینی هم در جلسه ای با  او درباره این مساله صحبت کنیم تا تکلیفم روشن شود.


256 251

کد خبر 1404425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =