حسرتِ محسن قاضی‌مرادی در هنگام تلویزیون دیدن

تسنیم نوشت: مهوش وقاری همسر محسن قاضی‌مرادی، روزهای سختی را می‌گذراند؛ از بی‌وفایی سینمایی‌ها گلایه دارد و می‌گوید:هیچ‌کسی به او سرنمی‌زند؛ البته این روزها کرونا بهانه‌ای شده که می‌گویند نمی‌توانند به ملاقاتش بیایند.

مدت زیادی است در بستر بیماری از پارکینسون رنج می‌برد و همسر بازیگرش هم در چند سال اخیر پیشنهادی را نپذیرفته یا پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی خیلی به سراغش نرفته‌اند. گهگاه سکانس‌های کوچکی به او و همسر بیمارش پیشنهاد شد گاهی برای علاقه‌مندی‌شان به بازیگری و دنیای تصویر قبول کرده‌اند و برخی اوقات هم منتظر ماندند و خبری نشده است. محسن قاضی‌مرادی از همان اوایل دهه 80 متوجه شد که به "پارکینسون" دچار شده و روز به روز این بیماری پیشرفت کرد و در دو سه سال اخیر روی ویلچر می‌نشیند و به سختی غذا می‌خورد؛ به قولِ مهوش وقاری همسرش قادر به راه رفتن و تحرک زیاد نیست. 

روزهای کرونایی کار را برای نگهداری "محسن قاضی‌مرادی" سخت‌تر هم کرده، چرا که به در تماس با "مهوش وقاری" متوجه شدیم 2 هفته گذشته حالت غیرطبیعی داشته و دچار تب و عفونت ریه شده است. او در این باره گفت: "محسن قاضی‌مرادی آنقدر اوضاع جسمانی بدی پیدا کرده بود که ترسیدیم در بیمارستان بستری شود که خدایی ناکرده به "کرونا" مبتلا نشود. حتی با پزشکش مشورت کردیم و او این نکته را به ما گفت می‌توانید خودتان را راضی کنید با وجود ایمنی کمِ بدن، آقای قاضی‌مرادی در "ICU" بستری شود. ترجیح دادیم به بیمارستان نرود و برای او آنتی بیوتیک تزریقی تجویز کردند که با سِرم روزی دو بار تزریق شد. خدا را شکر یکی دو روز است به حال قبل برگشته و البته آنقدر نامفهوم صحبت می‌کند که به سختی متوجه می‌شوم چه چیزی می‌خواهد و چه کاری دارد.

وی با اشاره به کم‌لطفی و بی‌وفایی سینما، افزود: قاضی‌مرادی نزدیک به سه سال است که به سختی و میکس‌شده، غذا می‌خورد. مراقبتش کار سختی است و در دوره پیشرفت بیماری پارکینسون قرار داریم، روی ویلچر می‌نشیند؛ دلم نمی‌آید بگویم اما حال "محسن قاضی‌مرادی" خوب نیست و شرایط خوبی ندارد. هیچ‌کسی به او سرنمی‌زند؛ البته این روزها کرونا بهانه‌ای شده که می‌گویند نمی‌توانند به ملاقاتش بیایند. جالب است که می‌گفتند همه عاشق محسن قاضی‌مرادی هستیم اما خیلی‌ها تلفنی هم حالش را نمی‌پرسند. از بی‌وفایی سینما گلایه دارم و به نظرمن خیلی کم‌لطفی می‌شود. 

وقاری خاطرنشان کرد: هیچ‌موقع نخواستم در مورد خودم تبلیغی کرده باشم همیشه سنگ زیرین آسیاب در زندگی بوده‌ام؛ خودم کار نگرفتم چون شهرستان بوده‌ام یا پیشنهادهایی داشتم محسن بیمار بوده است. هیچ‌کجا در مراسمی بدون همسرم حاضر نشده‌ام  در ذهنم همیشه دغدغه سلامتی محسن قاضی‌مرادی را داشته‌ام. واقعاً از بازیگران و سینماگران انتظاری نداریم اما از مدیران توقع داریم؛ خانه سینمایی که همه ادعای دوستی داشتند و به ما می‌گفتند شما فرق دارید دریغ از تلفن کردن و احوالپرسی! برخی اوقات فکر می‌کنم انگار وجود نداریم،‌ این‌ها کم‌لطفی و بی‌مهری است. 

وی در پایان با اشاره به حسرتِ محسن قاضی‌مرادی در هنگام تلویزیون دیدن، گفت: این روزها گهگاهی تلویزیون و سریال‌هایش را می‌بیند مثل همین سریال "پرگار" که بعضاً دنبال می‌کرد در نگاهش نوعی حسرت می‌دیدم، چون محسن همیشه پرکار بود و احساس می‌کنم آن روزها را به یاد می‌آورد که چرا من نیستم؟ مثلاً دوران قبل از این بیماری کارهای همکارانش را می‌دید می‌گفت مثلاً مه بدرد این نقش می‌خوردم. الان این حالت یک مقدار با تأثر و ناشی از حسرت همراه شده است. 

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1404944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =