بسترهای حضور فعال‌تر زنان در جامعه باید در استان فارس فراهم شود

استاندار فارس با بیان اینکه زنان و بانوان در جامعه ما بسیار باارزش و توانمند هستند اما به دلیل عدم بسترسازی مناسب آنچنان که باید از توانمندی آنان استفاده نشده است، گفت: این بسترسازی‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش آنلاین از شیراز : عنایت‌الله رحیمی ظهر امروز در نشست تخصصی بانوان مدیر استان فارس با بیان اینکه برای رسیدن به جامعه توسعه یافته و توسعه پایدار نیازمند یک حرکت همه جانبه هستیم، اظهار داشت: هر جامعه‌ای که از نیروی انسانی آموزش دیده استفاده بیشتری کند، رفاه و تعالی بیشتری را تجربه می‌کند. 

وی با تاکید بر اینکه توجه به انسان می‌تواند ما را به سمت توسعه پایدار سوق دهد، گفت: در جامعه برای رسیدن به این امر باید الگوهایی را تعریف کرد که در جامعه ما الگوهای خوبی وجود دارد و تنها باید این موارد را به روزرسانی کرد و با توجه به آنان به نقش‌آفرینی در جامعه پرداخت. 

رحیمی با بیان اینکه الگوهای بزرگی مانند حضرت زهرا و زینب (س) در فرهنگ اعتقادی و ملی داریم، افزود: پیروی از این بزرگان می‌تواند ما را به سمت و سوی تکامل و تعالی در جامعه سوق دهد چرا که این بزرگان در بخش‌های مختلف زندگی دارای راه و روش خاص بوده‌اند. 

وی با بیان اینکه زنان و بانوان در جامعه ما بسیار باارزش و توانمند هستند اما به دلیل عدم بسترسازی مناسب آنچنان که باید از توانمندی آنان استفاده نشده است، بیان کرد: این بسترسازی‌ها باید در دستور کار قرار گیرد. 

استاندار فارس با اشاره به بسترسازی فرهنگی و نیاز به آن عنوان کرد: مقبولیت زنان در جامعه و چگونگی این حضور  باید تشریح شود و بانوان بدانند که به چه شکل حضوری موثر با رعایت الزامات دینی و عقیدتی داشته باشد. 

رحیمی با بیان اینکه بستر حقوقی حضور بانوان باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اندیشمندان باید در این زمینه‌ها کار کنند و باید این بستر حقوقی فراهم شود در واقع زمینه‌اش از نیروهای فکری و تحقق آن به دست نمایندگان مجلس باشد. 

وی با بیان اینکه زمینه‌های اجتماعی این حضور باید در سطح جامعه بروز داشته باشد، خاطرنشان کرد: زنان در برهه‌های مختلف زمانی نشان دادند که نقش تاثیرگذاری دارند که از جمله آنها می‌توان به دفاع مقدس و بیماری کرونا اشاره کرد باید  بسترهای اجتماعی این حضور در قالب آموزش و تشکل‌های مختلف فراهم شود. 

استاندار فارس افزود: این تشکل‌ها می‌توانند درخواست‌های بانوان را قانونمند و مسالمت‌آمیز به سمت حاکمیت سوق دهند تا نقش بیشتری برای بانوان تعریف شود. 

رحیمی با اشاره به نقش زنان در اقتصاد گفت: نخستین سطح حضور زنان در اقتصاد، اداره امور مالی خانواده است و برای حضور بیشتر زنان در اقتصاد نیازمند این هستیم که قوانین را به سمت حمایت از فعالیت بانوان ببریم. 

48

کد خبر 1405138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =