اعمال محدودیت‌های کرونایی در لرستان از ۱۴ تیر

استاندار لرستان گفت: به دلیل روند صعودی شیوع کووید ۱۹ برخی از محدودیت‌های مقابله با کرونا از هفته آتی (۱۴ تیر) دوباره در استان اعمال می شود.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سیدموسی خادمی» تصریح کرد: طی چند روز اخیرتعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان  رشد داشته که با توجه   به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدود کننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع رسانی می شود .

وی افزود:  استان در شیب بالای ابتلا به بیماری قرار گرفته است و مراکز درمانی استان به  طور کامل در حالت آماده باش هستند و تعداد تخت های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است.

خادمی اظهار کرد:  برگزاری مراسم ختم و عروسی  از اصلی ترین کانون های شیوع بیماری است و لازم است تا مردم از حضور در مراکز ازدحام جمعیت پرهیز کنند

وی ادامه داد: رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک کماکان به عنوان بهترین راه حل پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می شود و انتظار می رود که مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند .

استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت هایش به تعطیلی مراکز اقامتی اشاره کرد و گفت:  بر اساس مصوبات جلسه، هتل ها و مسافرخانه شهرهای وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل و مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم‌پزشکی شناسایی شوند تا پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز شود .

 وی افزود: تجهیزات و داروهای مورد نیاز مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه‌ای به مرکز اعلام و تأمین شود و  فرمانداری ها هیات هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام کنند .

استاندار لرستان همچنین به فعالیت رستوران ها به صورت غذای بیرون بر تاکید و افزود: صدا و سیمای استان نسبت به اطلاع رسانی و تهیه کلیپ های هشدار دهنده با حضور ائمه جمعه، ورزشکاران و هنرمندان اقدام کند .

 خادمی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات از نظر شرعی ،اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمعات اقدام کرده و در محضر های ثبت عقد از خانواده زوجین به منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته شود .

46

کد خبر 1405304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =