افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری/آمار فوتی ها به ۵۰ نفر رسید

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۰ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در دوازدهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

طی ۲۴ ساعت گذشته قریب به ۳۲۰  نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۲۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۰ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۸۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۵۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

 متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با ۱ مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۰ نفر رسید

 هم اکنون ۱۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

 این روزها شاهد افزایش مختصر تعداد موارد مثبت، از بین بیماران سرپایی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی هستیم.

 استفاده از ماسک علاوه بر مزایا برای خود فرد موجب پیشگیری از بیمار شدن اطرافیان وی می شود.

 با توجه به شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹، استفاده از ماسک بزرگترین حق الناس و سرایت بیماری به دیگران ظلم بزرگی است که با استفاده از ماسک می توان از آن پیشگیری کرد.

 مدت قرنطینگی و ضرورت رعایت نکات بهداشتی پس از درمان مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بسته به شدت بیماری و مدت تحت درمان بودن فرد در مراکز درمانی است.

۴۸

کد خبر 1405816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =