آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۱۰میلیون‌و ۹۲۰هزار رسید

شیوع ویروس کرونا در شمار زیادی از کشورها با سرعت ادامه دارد و قربانی می گیرد.

به گزارش خبرآنلاین، تا کنون 10,919,516 تن مبتلا و521,388  تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در آمریکا ظرف روز چهارشنبه 52982 نفر بوده است که تعدادی بی‌سابقه برای مبتلایان روزانه در آمریکا است.

ایالت‌های مختلف در آمریکا برنامه‌هایشان برای کاهش محدودیت‌های مرتبط با مهار کرونا را متوقف کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز درباره استفاده از ماسک برای مهار کرونا لحن متفاوتی با قبل داشت و گفت "کاملا از آن حمایت می‌کنم".

ترامپ همچنین در گفت‌وگو با شبکه «فاکس بیزنس» نیز گفت: «فکر می‌کنم خیلی خوب با کروناویروس کنار بیاییم. فکر می‌کنم بزودی نابود شود، امیدوارم».

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز همچون همان زمان‌های اولیه شیوع کرونا معتقد است که کرونا در یک برهه زمانی از بین خواهد رفت، گفت: «بله قطعاً. فکر می‌کنم خیلی زود واکسن آن را خواهیم داشت».

ادعای ترامپ در حالی مطرح می شود که مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت با وضعیت موجود اگر شمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۰۰ هزار نفر هم برسد، جای شگفتی نیست.  به گزارش سی ان ان، فائوچی گفت: ما شاهد روزانه بیش از ۴۰ هزار مورد ابتلا هستیم. اگر این وضعیت تغییر نکند، من تعجب نمی‌کنم که روزانه ۱۰۰ هزار مبتلای جدید داشته باشیم. این موضوع باعث نگرانی شدید من است.

آمریکا تا کنون 2,804,731 مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که در شبانه روز گذشته نیز 24,778 مورد جدید دیگر به آمار اضافه شده است. با فوت320  تن دیگر شمار کلی جان باختگان نیز به مرز 131,118  تن رسیده است.

بیشتر بخوانید: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۱۰میلیون‌و ۳۳۰هزار رسید

برزیل

شمار جان باخته های بزریل از مرز 60هزار تن عبور کرده و تا به این لحظه به عدد 61,314 تن رسیده و در 24 ساعت گذشته نیز 601 مورد فوت بر اثر ویروس کرونا گزارش شده است.

در شبانه روز گذشته هم 23,515 مورد ابتلای جدیدی ثبت شده که با این حساب تعداد کلی مبتلایان این کشور به 1,476,884 تن می رسد.


بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که تعداد موارد جدید آلودگی به عفونت ویروس کرونا طی روز گذشته در تمامی مناطق این کشور 6 هزار و 760 نفر بود. بدین ترتیب اکنون یک هفته است که افزایش روزانه ابتلا کمتر از 7 هزار مورد ثبت شده است.

بر اساس اطلاعات این ستاد، در مجموع تعداد کل موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در روسیه به 661 هزار و 665 نفر رسیده و برای سومین روز متوالی است که رشد روزانه آلودگی از یک درصد تجاوز نکرده است. شمار جان باختگان نیز در کل به به 9هزار 683 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته هم 147 تن فوت دیگر ثبت شد.

بیشتر بخوانید: تعداد فوتی ها در آمریکا به 128,244تن رسید/ انگلیس در صدر اروپا و در جایگاه سوم جهان قرار دارد

هند

هند به دلیل داشتن جمعیت بالا و مشکلات اقتصادی بسیار نتوانسته مانند برخی کشورها قرنطینه اجباری را ادامه دهد و پس از حدود 60 روز قرنطینه با تسهیل قوانین اجباری اجازه فعالیت بازارها را صادر کرد.به دنبال باز شدن بازارها و صدو مجوز تردد بین شهری تعدد مبتلایان به کرونا در هند حدود 10 برابر شده  نگرانی های فراوانی برای مردم این کشور به وجود آورده است.برخی کارشناسان اقتصادی می گویند هند تا زمان پایان ویروس کرونا ممکن است 100 میلیارد دلار خسارت اقتصادی را تجربه کند.

این کشور هم اکنون در رتبه چهارم خطرناک ترین کشورهای جهان قرار گرفته است و با ورود به کانال 600 هزار عملا فاصله چندانی با تعداد مبتلایان به این ویروس در روسیه ندارد.

در این کشور با ابتلای21,371  تن دیگر شمار مبتلایان به626,591 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 378 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به18,226 تن می رسد.

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

شیلی

در این کشور با ابتلای 2,498  تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به284,541 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز167  نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به 5,920 تن می رسد. 

مکزیک

ویروس کرونا در مکزیک تاکنون جان بیش از 28,510 نفر را گرفته است.  همچنین مورد5,681 جدید ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز ثبت شده است و تاکنون231,770  نفر در آن کشور به کوید 19 مبتلا شده اند. گفتنی است که در شبانه روز گذشته741  تن نیز فوت کرده اند.

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

پاکستان

 این روزها دمای هوا در مناطق مختلف پاکستان به ۴۰ درجه رسیده و ویروس کرونا نیز از سوی دیگر فشارها را بر مردم دو چندان کرده است. رییس سازمان ملی مدیریت بحران پاکستان از ارسال محموله‌های پزشکی به ایالت بلوچستان و دیگر مناطق این کشور خبر داد.ایالت سند پاکستان هم با ۸۶ هزار مبتلا که بیشترین تعداد مبتلایان در بین دیگر ایالت‌های این کشور را به خود اختصاص داده است، اعمال محدودیت‌ها را به مدت دو هفته تمدید کرد.


تاکنون 217,809 نفر در پاکستان مبتلا به کرونا شده اند و 4,473 نفر هم به علت این بیماری جان باخته اند. در شبانه روز گذشته 4,339 نیز ابتلای جدید و 78 مورد فوت دیگر گزارش شده است.

مقامات دولتی پاکستان همچنان بر اعمال قرنطینه هوشمند تاکید دارند و پیش بینی می‌کنند در صورت رعایت نکردن مردم به نکات بهداشتی شمار مبتلایان تا یک ماه آینده به یک میلیون نفر افزایش پیدا کند.

بیشتر بخوانید:هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

بنگلادش 

در بنگلادش با فوت 4,019  تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به 153,277 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 38 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به  1,926 تن می رسد.


عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، شمار قربانیان کرونا در عربستان سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ مورد افزایش یافت. این خبر را وزارت سلامت این کشور امروز -‌پنج‌شنبه- گزارش کرد. بنا به آخرین آمار، مجموع شمار قربانیان کووید-۱۹ در این کشور به هزار و ۷۵۲ تن رسیده است. شمار مبتلایان نیز با سه هزار و ۳۸۳ مورد افزایش به ۱۹۷ هزار و ۶۰۸ تن رسیده است.

تاکنون ۱۳۷ هزار و ۶۶۹ تن نیز از ابتلا به این بیماری بهبود یافته‌اند و وضعیت دو هزار ۲۸۷ تن نیز بحرانی گزارش شده است. 

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونای جدید در طی شبانه روز گذشته، دو هزار و ۶۵۲ نفر برآورد شده است. تعداد بیماران بستری جدید به یک هزار و ۵۹۵ نفر می رسد و تاکنون مجموع بیماران به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسیده و تعداد جان باختگان در ۲۴ ساعت گذشته نیز به ۱۴۸ نفر می رسد. 

 لاری مجموع جان باختگان تا امروز را ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر برآورد کرده و مجموع بهبودیافتگان را ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر اعلام کرد. 

وی موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه را سه هزار و ۹۷ نفر اعلام کرده و افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۱۹ هزار و ۴۵۱ تست آزمایشگاهی تشخیصی گرفته شده و متاسفانه آمار بستری در بیشتر استانهای کشور در حال افزایش است.

310311

کد خبر 1405945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =