جغرافیای صنایع دستی در بازار صنایع دستی مهم است

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جغرافیای صنایع دستی در بحث صنایع دستی مهم است و برخی از هنرمندان با آوردن هنر های سایر استان ها به استان خود این موقعیت ها بر هم می زنند.

محمدرضا دهقان مهرجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با بیان اینکه صنایع دستی نیازمند به کوره مانند میناکاری در استان یزد بسیار کم است، اظهار کرد: ظروف مینا کاری شده یزد به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی در راه اندازی کوره به شهرهای دیگر برده می شود اما اگر فردی داوطلب راه اندازی کوره برای هنرهای دستی باشد تا جایی که امکان داشته باشد، همراهی خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه جغرافیای صنایع دستی در بحث صنایع دستی و حتی بازار آن مهم است و باید رعایت شود، تاکید کرد: گردشگر خارجی توقع دارد در یزد نساجی خوب ببیند نه میناکاری خوب، بنابراین اصل هم برای ما این است که در هر استان و شهرستان هنرهای مربوط به همان استان پرورش یابد که در یزد دارایی بافی برند استان یزد است.
دهقان تصریح کرد: به علت استقبال کم گردشگران از مخمل و زری و ترمه یزدی سعی شده در کارهای در زمینه احیای پارچه احرامی فعالیت شود که مورد استقبال همه اقشار است.
وی با بیان اینکه از پارچه های قدیمی و فاخر استقبال خوبی نمی شود، خاطرنشان کرد: پارچه های ساده و قدیمی برخلاف پارچه های فاخر مانند زری بافی و ... به عنوان پارچه سبز و سازگار با طبیعت و بدن فروش خوبی دارند وگردشگران داخلی و هم خارجی استقبال کردند علاوه بر اینکه به نظر می رسد گردشگران خارجی برای خرید پارچه رغبت بیشتری دارند.

46

کد خبر 1406222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =