هدف جشنواره عدلیه و رسانه، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است

مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد، گفت: با رونمایی از پوستر جشنواره عدلیه و رسانه در دادگستری استان یزد، این جشوراه رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ حسین عباس زاده در این رابطه اظهار داشت: اولین جشنواره سالیانه عدلیه و رسانه استان یزد در سه بخش اصلی،رسانه و ویژه(فضای مجازی) با هدف ایجاد یک رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات و توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای دستگاه قضایی استان برگزار می گردد.
وی گفت: ایجاد زمینه آموزش و بالا بردن آگاهی های حقوقی و عمومی آحاد جامعه، تلاش برای ارتقاء سطح علمی و حرفه ای اصحاب رسانه در استان، کشف و شناسایی استعدادها و ظرفیت های خبری و رسانه ای، حمایت از خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان حوزه قضایی، فعال سازی رسانه ها و استفاده بهینه از فرصت های رسانه ای و در نهایت شورآفرینی و ایجاد رقابت در بین اصحاب رسانه از اهداف برگزاری این جشنوراه است.
این مقام مسئول، ضمن دعوت از جامعه رسانه ای استان جهت مشارکت در این رویداد، ابراز داشت: روزنامه نگاران، نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان و رسانه های استان اعم از نشریات مکتوب، پایگاه های خبری، سرپرستی نشریات سراسری، نمایندگان خبرگزاری های فعال در این استان برای شرکت در اولین جشنواره عدلیه و رسانه استان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد، خبر و گزارش خبری، گزارش تحلیلی و توصیفی، مصاحبه، یادداشت و مقاله و گزارش تصویری را از بخش های اصلی جشنواره اعلام کرد و بیان داشت: آثار ارائه‌شده در این بخش می‌بایست در فاصله زمانی اول تیرماه ۱۳۹۹ لغایت اول خرداد ماه ۱۴۰۰ در یکی از خبرگزاری های دارای دفتر نمایندگی در استان، پایگاه های خبری دارای مجوزفعالیت استان، مطبوعات محلی اعم از روزنامه، هفته نامه، ماه نامه، فصل نامه و یا مطبوعات سراسری دارای دفتر نمایندگی منتشرشده باشد.
عباس زاده اظهار داشت: موضوعات آثار ارسالی بیشتر در قالب پیشگیری از وقوع جرم می باشد که از طریق سایت دادگستری کل استان اطلاع رسانی می شود.
وی بخش رسانه را از دیگر بخش های جشنواره ذکر کرد و گفت: شرکت در دوره های آموزشی، سرعت در انتشار اخبار دستگاه قضایی استان، حضور در نشست های خبری، ارتباط مؤثر با دفتر دبیرخانه جشنواره، مصاحبه، گزارش تحلیلی، یادداشت و مقاله و گزارش تصویری و عکس از مواردی است که دارای امتیاز بر حسب جدول طراحی شده می باشد.
عباس زاده به برگزاری بخش ویژه اشاره کرد و افزود: این بخش در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه فعالیت های و اهداف دستگا های قضا استان در شبکه های مجازی، پیام رسان های داخلی و تولیدات رسانه ای فراگیر اجتماعی با محوریت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی برگزار می گردد که استانی نیست و از سراسر کشور می توانند در این بخش شرکت نمایند.
وی در خصوص قالب های بخش ویژه جشنواره نیز اظهار داشت: اینفوگرافی، پادکست، طرح های گرافیکی در قالب پوستر و تصویر، کلیپ های کوتاه در قالب پویانمایی، موشن گرافیک مواردی است که می تواند در موضوعات تعیین شده تولید شود که بیشترین اثر گذاری اجتماعی، بیشترین بازخورد و بازنشر از ملاک های داوری این بخش است.
مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد، گفت: علاوه بر دادگستری و دستگاه های وابسته به قوه قضاییه در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، خانه مطبوعات استان و انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری و سرپرستان دفاتر خبرگزاری ها در استان نیز در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.
شایان ذکر است جزئیات موضوعات و محورهای جشنواره در قالب آیین نامه برای اصحاب رسانه ارسال می گردد و علاقه مندان نیز می توانند برای پیگیری بیشتر و طرح نظرات و پیشنهادات خود adlieh_yazd@ را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایند.

46

کد خبر 1406229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =