۰ نفر
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
پایان عصر کی‌روش در تفکرات نکونام

خبرورزشی نوشت: نگاهی به نتایج اخیر تیم فولاد نشان می‌دهد دیدگاه‌های کارلوس کی‌روش در تفکرات جواد نکونام کمرنگ شده و این اتفاق درستی است.

چند ماه پیش و در مصاف سپاهان – فولاد امیر قلعه‌نویی مربی میزبان به سبک بازی تیم فولاد ایراد گرفت! در حالی که نباید این کار را می‌کرد، چون هر تیم با هر شیوه‌ای که دوست دارد می‌تواند بازی کند، اما نگاهی به نتایج اخیر تیم فولاد نشان می‌دهد دیدگاه‌های کارلوس کی‌روش در تفکرات جواد نکونام کمرنگ شده و این اتفاق درستی است. کارلوس کی‌روش اگر شیوه دفاعی را برای تیم ملی برگزیده بود به این خاطر بود که تیم ملی می‌خواست برابر تیم‌های بزرگی، چون آرژانتین، اسپانیا، پرتغال و... به میدان برود در حالی که فولاد در لیگ برتر بیشتر با تیم‌های هم‌تراز و حتی پایین‌تر از خود بازی می‌کند و اگر هم‌تیمی نسبت به فولاد برتری داشته باشد این برتری خیلی پررنگ نیست.

فولاد که دو بار قهرمان لیگ برتر شده در دور برگشت به تیم بهتری و حتی بهتر است بگوییم به تیم تهاجمی‌تری تبدیل شده است. این را نتایج تیم نشان می‌دهد، به‌طوری که در خیلی از بازی‌ها میانگین گل‌زده فولاد دو گل بوده و در بیشتر بازی‌های دور برگشت پیروز شده است. این بهترین تصمیم از سوی جواد نکونام بود به این خاطر که در ابتدای مسیر مربیگری قرار دارد و در صورتی می‌تواند آینده خوبی برای خود بسازد که نتیجه‌گیری را یاد بگیرد و در تفکراتش آن را بسط دهد. از همه مهمتر فوتبال دفاعی تا یک جایی پیش می‌رود و بعد از حرکت می‌ایستد در حالی که موفقیت در فوتبال تهاجمی نامحدود و غیرقابل پیش‌بینی است.

جواد نکونام از آنجایی تحول را در خود آغاز کرد که در نیم‌فصل دوم تصمیم گرفت چند مهره تهاجمی را به ترکیب اضافه کند. مهره‌هایی، چون پاتوسی، احمد زاده و... جذب این بازیکنان به خودی خود نشان می‌دهد جواد تغییر کرده و این تغییر نه تنها به سود جواد و فولاد بلکه به سود فوتبال باشگاهی و ملی است. فوتبال باشگاهی و ملی باید از سایه فوتبال تدافعی خارج شود و کمی بازی مالکانه را یاد بگیرد. هر چند ایده‌های دفاعی کارلوس کی‌روش در خیلی از بازی‌ها برای فوتبال ملی اعتبار آورد، اما هرچه می‌نگریم در لیگ برتر سایه‌هایی از تیم‌هایی، چون آرژانتین، پرتغال، اسپانیا و... پیدا نمی‌کنیم. بنابراین تصمیم جواد برای پایان عصر کارلوس کی‌روش در تیم فولاد بهترین تصمیم بود؛ و این‌ها نتایج تیم فولاد در دور برگشت بازی‌هاست:
صنعت نفت ۲ – فولاد ۲
فولاد ۲ – استقلال یک
سپاهان ۲ – فولاد یک
فولاد ۲ – شهرخودرو صفر
پیکان یک – فولاد ۲
فولاد یک – شاهین شهرداری بوشهر صفر
فولاد ۲ – ماشین‌سازی یک

بیشتر بخوانید: پرسپولیس مقابل شاهین بدون ۵ بازیکن کلیدی

256 251

کد خبر 1406305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =