۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان گلستان ایجاد می‌شود

استاندار گلستان با بیان اینکه دو هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود دارد از ایجاد یکهزار تخت جدید خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : هادی حق‌شناس بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان، اظهار داشت: سال گذشته ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبارات شهرداری‌های استان بود که امسال ۲ برابر شده و ۴۰ درصد آن بودجه عمرانی است، استانداری هم کمک خواهد کرد تا این منابع تامین شود.

وی افزود: از ۳۴ شهرداری استان گلستان فقط گرگان، گنبدکاووس و علی آبادکتول درآمد بیشتر از هزینه دارند و سایر شهرداری‌ها توسط دولت کمک می‌شوند، سازمان شهرداری‌ها می‌تواند کمک کند تا عقب ماندگی‌های گذشته در این بخش جبران شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه سال گذشته با سیل شروع شد و با کرونا به پایان رسید، گفت: در دنیا از هر پنج شغل به طور میانگین چهار شغل متاثر از کرونا بوده و این مشکلی است که تمام جهان با آن روبه‌رو شده‌اند.

حق شناس خاطرنشان کرد: منکر گرانی‌ها در کشور نیستیم اما در حالت عادی به سر نمی‌بریم و اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند با عبور از این بحران، اقتصاد ایران رشد مثبتی خواهد داشت.

وی یادآور شد: در سال زراعی جاری ۱۴۰ میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید خواهد شد و پنج میلیون تن آن در گلستان است.

حق شناس با بیان اینکه تمام ید ایران در استان گلستان تولید می‌شود، گفت: اگر ۵۰۰ هکتار زمین به دلیل پساب کارخانه ید کانسار خزر در گلستان آسیب دیده باید این ملاحظات را هم در نظر بگیریم که در صورت تولید نشدن ید، تمام کشور آسیب می‌بیند زیرا ید برای مصارف دارویی و غیردارویی است.

وی تاکید کرد: همچنان که سلامت و امنیت مردم مهم است باید معیشت مردم را هم تامین کنیم و می‌توان از این شرایط سخت عبور کرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه کارهای عمرانی در گلستان بی سابقه بوده، گفت: امیدواریم سد نرماب امسال به بهره‌برداری برسد زیرا این پروژه عمرانی بزرگ ۲۵ درصد آب شرب استان را تامین می کند.

حق شناس افزود: دو هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در گلستان داریم که هزار تخت دیگر در دست احداث است، همچنین سه واحد دیگر به نیروگاه علی آبادکتول اضافه می‌شود و با سیکل ترکیبی بهره‌وری ۷۰ درصدی از آن خواهیم داشت.

وی ادامه داد: باید پروژه‌های نیمه‌تمام استان را تکمیل کنیم، هر کاری برای مردم انجام می‌دهیم وظیفه است و اگر کاری نکنیم نباید پشت میز مسئولیت بنشینیم.

48

کد خبر 1406542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =