برانکو: سندی در مورد شکایت پرسپولیس به دستم نرسیده است 

جام جم نوشت: باشگاه پرسپولیس اخیرا از سرمربی موفق خود، برانکو ایوانکوویچ شکایت کرده و لایحه‌ای 1300 صفحه ای به دادگاه حکمیت ورزش فرستاده است.

قبل از آن که مهدی رسول پناه سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس به خاطر ابتلا به بیماری کرونا وارد قرنطینه خانگی شود اتفاق مهمی را رقم زد. او به جای آن که برای توافق با برانکو ایوانکوویچ، شاکی اصلی باشگاه پرسپولیس در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) وارد عمل شود، پرونده شکایت از برانکو را با یک لایحه دفاعیه ۱۳۰۰ صفحه ای به دادگاه حکمیت ورزش کشاند. 

واکنش تند پرسپولیسی ها 
اتفاقی که حتی واکنش تندی از سوی هواداران پرسپولیس در پی داشت زیرا حتی طرفداران این تیم هم معتقد بودند باید بعد از سه فصل قهرمانی، پولی که حق برانکو بوده را به او پرداخت کنند اما رسول پناه تصمیم گرفت برای آن که مسئولیت پرداخت این پول به گردنش نباشد، پرونده را به دادگاه دیگری بکشاند و با این کار، زمان پرداخت را به تعویق بیندازد. البته از همین حالا هم قابل حدس است که پرسپولیس در این دادگاه هم بازنده خواهد بود زیرا این طور به نظر می رسد که مدارک کافی برای محکوم کردن برانکو و فرار از پرداخت طلب یک میلیون و ۵۵ هزار یورویی در اختیار مسئولان این باشگاه نیست. در این باره واکنش برانکو هم می تواند جالب توجه باشد. 
مجبور به شکایت شدم 
سرمربی سرخپوشان انتظار داشت یکسال پس از خروجش از ایران، از مدیران  پرسپولیس تمام مطالباتش را تحویل می‌گرفت اما حتی یک دلار هم به حساب واریز نشده است. از این رو برانکو بارها در صحبت هایش گفته بود که اگر حتی مدیران باشگاه قصدی برای پرداخت یک سوم این طلب هم داشتند کار را به شکایت نمی کشاند اما وقتی دید پرسپولسی ها هیچ اراده‌ای برای تسویه حساب ندارند، مجبور به شکایت شد. او در مصاحبه ای گفته بود: «دیگر حتی نمی خواهم مدیران پرسپولیس بابت تلاش ها و خدماتی که داشتم، به من تبریک بگویند. فقط دنبال آن هستم تا پول خودم و دستیارانم را بگیرم و این پرونده را به پایان برسانم.» با این حال شاید برای برانکو هم اتفاق تلخی باشد که مدیران باشگاه به دنبال کشاندن پرونده به دادگاه حکمیت ورزشی هستند. 
برانکو: سندی بابت شکایت دریافت نکردم 
در این مورد از سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس سوالاتی پرسیدیم اما او همچنان علاقه‌ای به انجام مصاحبه نشان نمی‌دهد و تنها در واکنش به ماجرای شکایت باشگاه پرسپولیس از او به دادگاه حکمیت این طور پاسخ داد: «نمی‌دانم مدیران باشگاه پرسپولیس چه سیاستی دارند و ترجیح می دهم وارد این ماجراها نشوم اما تاکنون هیچ سندی مبنی بر رسیدن شکایت باشگاه پرسپولیس به دادگاهی دیگر غیر از کمیته انضباطی فیفا به دست من یا وکیلم نرسیده است. باید ببینیم در آینده چه می‌شود و سایر دادگاه ها در خصوص پرونده شکایت من و البته باشگاه پرسپولیس چه نظری دارند. این را می دانم که ما بارها برای مذاکره و توافق اعلام آمادگی کردیم اما شرط هایی به میان آمد که مانع از توافق می شد و از سوی دیگر، باشگاه نمی خواست با من به یک نقطه مشترک برسد. به همین خاطر، کار به اینجا کشید که باید مقابل یکدیگر باشیم.»


مدیران طلبکار 
برانکو ایوانکوویچ از اواخر فصل چهاردهم به پرسپولیس پیوست و در تمام مدتی که سرخپوشان را همراهی می‌کرد موفق شد سه قهرمانی در لیگ برتر، سه قهرمانی در سوپرجام، یک قهرمانی در جام حذفی و یک نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به ارمغان بیاورد اما هنوز طلب سال آخر این مربی به همراه پاداش هایی از جمله قهرمانی در لیگ و جام حذفی به حسابش واریز نشده است. حالا برانکو برای دریافت این مطالبات به همراه غرامت و هزینه دادرسی به فیفا شکایت کرده تا بتواند حقوق و معوقاتش را با فشار فیفا دریافت کند. ایرج عرب، محمدحسن انصاری فرد و سپس مهدی رسول پناه، مدیرانی بودند که تاثیری بر حل این پرونده نگذاشتند و فقط با وعده و وعید در مورد توافق با برانکو صحبت کردند اما واقعیت این است که او شکایت کرده و فیفا هم مثل همیشه هیچ حمایتی از باشگاه های ایرانی در مواجهه با شکایات نمی کند.

بیشتر بخوانید: نقره داغ شدن پرسپولیس در پرونده کالدرون

255 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1407360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =