فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ در کدام شهرها ممنوع شد؟ /هشدار جدی به پاساژها و مراکز خرید

سخنگوی دولت گفت: ما هیچ پیش‌بینی برای زمان اتمام کرونا نداریم. هیچ دارو و درمان مستقیمی هم وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی، سخنگوی دولت ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران گفت: رعایت نکردن و بی اهمیت شمردن دستورالعمل‌های بهداشتی عامل گسترش کرونا بوده است. استفاده از ماسک اجباری شده است چراکه استفاده از ماسک طرفین ۹۹ درصد انتقال بیماری کرونا را کم می‌کند. اگر هر دو طرف از ماسک استفاده کرده باشند امکان شیوع پایین است.

>>> بیشتر بخوانید؛

>>> پاسخ ربیعی به ادعای رژیم صهیونیستی درباره حادثه نیروگاه نطنز

ربیعی افزود: ستاد ملی کرونا فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ در شهرهای قرمز را ممنوع کرده است. درباره برخی مشاغل در تهران هم تصمیم‌گیری می‌شود. پاساژها و مراکزی که در تهران دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند و در صورت تخلف به مدت یک هفته تعطیل می‌شوند تا دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

وی ادامه داد: ما هیچ پیش‌بینی برای زمان اتمام کرونا نداریم. هیچ دارو و درمان مستقیمی هم وجود ندارد. رئیس‌جمهور هم دستور دادند قسط برداشت دوم از صندوق توسعه ملی برای وزارت بهداشت انجام شود و تمام مطالبات پرستان نیز امسال پرداخت خواهد شد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه شاهد کاهش مرگ و میر به رغم افزایش افراد مراجعه کننده بر اثر بیماریابی فعال بودیم. نگرانی ستاد کرونا از تدوام و روی هم افتادگی این بیماری با آنفولانزا در فصل پاییز پیش روی ماست. بنابراین با این درک که پیش‌بینی برای اتمام بیماری کرونا، فعلا وجود ندارد افزایش تخت‌ها و زیرساخت‌ها کماکان با سرعت زیاد ادامه دارد و خوشبختانه در حال حاضر هیچ کاهش و کمبودی در این زمینه نداریم.

ربیعی اضافه کرد: عادی انگاری و رعایت نکردن فاصله اجتماعی و حضور در تجمعات غیرضرور عامل اصلی کثرت بیماری در تمام استان‌های درگیر بوده است. درست است که اپیدمی در برخی از استان‌ها دیرتر بوده است و رفتن به اوج دیرتر صورت گرفته است اما تمام شواهد نشان می‌دهد که رعایت نکردن، بی اهمیت شمردن و شاید به نوعی خستگی جامعه از آثار روحی و روانی کرونا و نوعی به هم زدن این پروتکل‌ها و نشان دادنش به خاطر این خستگی روحی، عامل گسترش بوده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1407560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =