اولین بوستان آموزش شهروندی در قزوین افتتاح شد

اولین بوستان آموزش شهروندی با رویکرد مدیریت پسماند در قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری قزوین که به مناسبت گرامیداشت هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که با حضور استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و جمعی از مدیران استانی و شهری برگزار شد؛ گفت: امروز شاهد افتتاح سه پروژه شهرداری هستیم که اولین بوستان شهروندی کشور یکی از این پروژه ها است و اساس کار ما در ساخت پروژه های شهری انسان محور است.
 او افزود: بوستان شهروندی به مساحت یک هکتار و دارای فضاهای بازی، آموزشی و فضای سبز است که نصب المان پاکبان و اختصاص فضایی برای آموزش شهروندان از جمله مزایای این بوستان است.
شهردار قزوین تصریح کرد: اساس کار در این پارک آموزش است که با هدف پیشگیری از موضوعات بعدی که توجه به محیط زیست و انسان محور بودن پروژه ها در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
طاهرخانی ادامه داد: ما سعی کردیم در این پروژه به صورت اختصار رویکرد آموزشی داشته باشیم تا هر آنچه که شهروندان ما از پایه خود و خانواده فرا بگیرند، در این مکان آموزش ببینند.
او اضافه کرد: با توجه به تاکیدات اعضای شورا و با مدیریت مالی و حوزه برنامه ریزی که در مناطق داشتیم سعی کرده ایم همه پروژه ها را فعال کنیم که بوستان شهروندی یکی از شاخص ترین پروژه هایی است که در مدت ۱۵ماه به طول انجامید.
شهردار قزوین با اشاره به مشخصات پروژه پاتوق محله خاطرنشان کرد: این پروژه به مساحت ۲۰۰۰هزار متر مربع می باشد که۶۰۰متر آن فضای سبز است که با اعتباری بالغ بر۵ میلیارد ریال و در مدت ۴ ماه ونیم احداث شده است.
طاهرخانی با تاکید بر اینکه برای ما دقت در هزینه کرد و کیفیت پروژه ها بسیار مهم است گفت: هدف ما این است که پروژه ها در زمان مقرر به بهره برداری برسد.
او با توجه به افتتاح پروژه فرهنگسرای شهید منتظری بیان کرد: این پروژه نیز در منطقه جنوب شهر در زمینی به مساحت یک هزار و۲۰۰متر مربع و در سه طبقه و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰میلیارد ریال احداث شده است.
شهردار قزوین با اشاره به اینکه در حال حاضر همه پروژه ها در نقاط مختلف شهر فعال است افزود: با توجه به نیاز شهر به پروژه هایی با رویکرد تسهیل در عبور و مرور و حمل ونقل پروژه نسیم شمال را در دو فاز انجام می دهیم.
این مقام مسئول اظهار کرد:  امیدواریم با حمایت های همه جانبه استانداری قزوین؛ پروژه های شهرداری قزوین در موعد مقرر به بهره برداری برسد تا خدمات بیشتری به شهروندان ارائه شود.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1407988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =