طرح نشاط معنوی در ۲۰ بقعه استان بر بستر فضای مجازی برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با عنایت به فرا رسیدن تعطیلات تابستانی و لزوم برنامه ریزی جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان در ایام تعطیلات، طرح نشاط معنوی در ۲۰ بقعه استان بر بستر فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای موثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی ایفا می نماید.
وی افزود: از آنجا که شرایط کنونی ما را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی ملزم می نماید و با توجه به ضرورت تامین توامان سلامت جسم و روح نسل جوان، ما را برآن داشت تا بخشی از طرح نشاط معنوی امسال را در فضای مجازی برگزار کنیم.  
‏‏‏مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه های ما استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و ارتباط گیری مؤثر با دانش آموزان جهت ترویج معارف اسلامی و غنی نمودن اوقات فراغت دانش آموزان با استفاده از ابزار های روز و زمینه سازی جهت تربیت نسل جوان و نوجوان ، جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق است.
وی عنوان کرد: زمان اجرای طرح نشاط معنوی امسال از ۲۱ تیرماه لغایت۲۰مرداد ماه  مصادف با سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) است.
حجت الاسلام و المسلمین تدینی با اشاره به اینکه اکثر دانش آموزان به صورت مستقل دارای گوشی همراه نمی باشند و به همین دلیل ارتباط با والدین به عنوان همراه و کمک یار دانش آموزان می باشد، خاطرنشان کرد: جامعه هدف اجرای طرح در سال جاری دانش‌آموزان  از رده سنی ۷ الی ۱۸ سال و با مشارکت والدین آنها است.

46

کد خبر 1408332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =