مجالس عروسی؛ عامل انتشار کرونا

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با تاکید بر اینکه مجالس عروسی را به عزا تبدیل نکنیم، گفت: برگزاری مجالس عروسی موجب انتشار ویروس کرونا در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی استاندار با اعلام این خبر گفت: تا پیش از بازگشایی مجدد تالارها با ظرفیت حداکثر ۵۰درصد گزارش‌های متعددی از برگزاری مجالس جشن و عروس در باغات اطراف وجود داشت که متاسفانه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی نادیده گرفته می‌شود و گاهاً تجمعات بالای چند صد نفر بوده است.
او اظهار کرد: به ناچار و ناگریز و بنا به درخواست‌های مکرر ستاد کرونا تصمیم گرفت که مجوز فعالیت تالارها را با ظرفیت محدود ۵۰درصدی صادر کند و علی رغم هشدارهای مکرر متاسفانه گزارش‌های دریافتی و بازدیدهای میدانی حکایت از عدم توجه به موضوع توسط صاحبان مراسم جشن و عروسی بود.
حبیبی ادامه داد: در این راستا با برخی از مدیران تالارها برخورد قضایی شد ولی کماکان وضعیت نگران کننده است و از خانواده‌ها انتظار داریم که مجالس جشن و سرور خود را در صورت امکان به زمان دیگری موکول کند.
این مقام مسئول تاکید کرد: در صورت اصرار و ضرورت صرفا مراسم و مجالس به صورت خانوادگی و محدود برگزار شود و با ازدواج آسان، کم هزینه و ساده کرونا را ناکام و زندگی را برای خود و اطرافیان و دوستان شیرین کنیم.

48

کد خبر 1408375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =