ورزش در 11 استان قرمز تعطیل شد

مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی- ورزشی گفت: فعالیت مجموعه های ورزشی 11 استان قرمز در شیوع کرونا تعطیل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهرداد خلیلیان در گفت وگوی تلویزیونی با بخش خبری شبکه خبر در خصوص تعطیلی برخی از مجموعه‌های ورزشی در کشور اظهار داشت: ما از آمار جدیدی که در مورد کرونا منتشر شده متاسف هستیم. طی آخرین تماسی که با آقای حریرچی داشتم بخشنامه‌ای داده شده در خصوص تعطیلی برخی از مراکز ورزشی. البته این بخشنامه از طرف وزارت کشور است اما با توجه به تعامل و ارتباط نزدیک وزارت کشور با ستاد ملی مقابله با کرونا این بخشنامه از طرف آنها به ما ابلاغ شده است.

وی افزود: متأسفانه آمار خوبی از کرونا نداریم و در 11 استان‌ها از جمله آذربایجان شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، مجموعه‌های ورزشی تعطیل است. همچنین در برخی از استان‌ها مثل خوزستان، هرمزگان،‌ فارس، چهارمحال و بختیاری و کلانشهر تهران یکسری از ورزشگاه‌ها بسته می‌شوند.

خلیلیان ادامه داد: خواهش من از همه مردم این است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. مهمترین دلیل شیوع دوباره کرونا عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. البته من خودم این مورد را در چندین مرکزی که حضور پیدا کردم مشاهده کردم. به خصوص از جامعه ورزشی می‌خواهیم بیشترین دقت را داشته باشند و با مجاهدان راه سلامت همکاری کنند. استخرهای سرپوشیده در استان‌هایی مانند گروه اولی که اعلام کردم قطعا تعطیل است و در یک سری از کلانشهرها هم همانطور که از قبل اعلام کردیم مثل کاراته، کشتی، کنگ‌فو، و ورزش‌های دیگری که ممکن است خطر داشته باشد همچنان بسته بودن آنها به قوت خود باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه‌های ورزشی بسته شده‌اند یا قرار است بسته شوند، اظهار داشت: بخشنامه ورزشی هنوز به دست ما نرسیده است، باشگاه‌هایی که می‌توانند حفظ فاصله فیزیکی داشته باشند به کار خود ادامه دهند. شهرهایی که وضعیت قرمز دارند از طریق مراکز استان‌ها در مورد باشگاه‌ها تعیین تکلیف می‌شوند. امیدواریم با حفظ فاصله فیزیکی زنجیره انتقال شیوع کرونا را قطع کنیم.

بیشتر بخوانید: بالاخره ویزای بیرانوند رسید

256 251

کد خبر 1408381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =