فصل آینده، با غیبت تابستانی استقلال و پرسپولیس

خبرورزشی نوشت: اگر فصل جدید مسابقات لیگ برتر از اول شهریور ماه استارت بخورد استقلال و پرسپولیس به همراه سپاهان و شهر خودرو عملاً فقط در هفته‌های آغازین آن می‌توانند حاضر شوند.

با توجه به وضعیت ایجاد شده و احتمال تعویق تعدادی از رقابت‌های باقی‌مانده لیگ برتر به واسطه شرایط استقلال و فولاد، کاملاً بدیهی است این مسابقات دیرتر از زمان تعیین شده خاتمه پیدا خواهد کرد و تازه داستان جام‌حذفی نیز به قوت خودش باقی می‌ماند. در این میان با توجه به اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه دیدارهای ملی و همچنین لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرده، باید پذیرفت تعطیل کردن فصل آینده لیگ برتر عملاً امکان ندارد انجام چنین کاری می‌تواند به قیمت از دست دادن جام جهانی و پیکارهای آسیایی برای ما تمام شود بنابراین به‌رغم شیوع ویروس کرونا، مسابقات باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. اتفاقاً مقامات فدراسیون و سازمان لیگ نیز موافق برگزاری دیدارهای باشگاهی هستند ولی بابت برنامه‌ریزی به دردسر افتاده‌اند و همین مسئله آن‌ها را به نوعی بر سر دوراهی برای زمان استارت مسابقات قرار داده است.

آغاز بازی‌ها از اواخر مهر؟ 
با توجه به اینکه بر اساس تصمیم کنفدراسیون قرار است دیدارهای باقی‌مانده مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از اواخر شهریور تا اواسط مهر به صورت متمرکز برگزار شود، برخی مقامات سازمان لیگ در گفتگو با مدیران فدراسیون این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند که بهتر است به همه تیم‌های لیگ برتری فرصت کافی برای استراحت داده شده و دست سرمربی تیم ملی را نیز بابت برپایی اردوهای تدارکاتی به طور کامل باز گذاشت تا علاوه بر انجام دیدارهای دوستانه مقابل ازبکستان و سوریه، مسابقات انتخابی جام جهانی در مهرماه را نیز بدون هیچ مشکلی بابت در اختیار داشتن ملی‌پوشان خود برگزار کند و فصل آتی لیگ برتر از اواخر مهر آغاز شود. ایده‌ای که البته مخالفانی هم دارد و برخی افراد تأکید می‌کنند چنین کاری به ضرر فوتبال تمام می‌شود.

غیبت استقلال و پرسپولیس 
منتقدان آغاز رقابت‌های فصل جدید از اواخر مهر معتقدند با توجه به اینکه کسی نمی‌داند داستان جامعه جهانی و کرونا به کجا می‌انجامد، نباید این‌همه میان دو فصل فاصله بیفتد و زمان ارزشمندی از دست برود، چون هیچ بعید نیست که در اواخر پاییز یا زمستان وضعیت مجدداً به گونه‌ای شود که ستاد ملی مبارزه با کرونا حکم به تعطیلی مسابقات بدهد بنابراین بهتر است فصل آینده از اوایل شهریور استارت بخورد و تعطیلی میان دو فصل با توجه به شرایط استثنایی ایجاد شده، کاهش یابد. البته اگر تئوری مذکور اجرا شود، استقلال و پرسپولیس به همراه سپاهان و شهر خودرو عملاً فقط در هفته‌های آغازین آن حاضر شده و پس از حضوری کوتاه در این مسابقات، باید غیبتی طولانی در آن داشته باشند، چون قرار است دیدارهای باقی‌مانده فصل جاری مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز از ۲۴ شهریور تا ۱۲ مهر برگزار شود و نمایندگان آسیایی آن عملاً نمی‌توانند در لیگ برتر بازی کنند

بیشتر بخوانید: طلب مربیان خارجی از پرسپولیس، استقلال و فدراسیون فوتبال؛ 285798000000 تومان ناقابل!


۲۵۵ ۴۱

کد خبر 1408576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =