کرونا در استان چهارمحال وبختیاری همچنان قربانی می گیرد / ۶۰ نفر فوتی

متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۶۰ نفر رسید.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در بیستمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

 طی ۲۴ ساعت گذشته  ۲۴۳ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۱۷ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۴ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۶۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

  متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۶۰ نفر رسید.

 هم اکنون ۱۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

  نکته قابل توجه در خصوص شیوع بیماری کووید ۱۹ طی روزهای اخیر، همکاری موثر مردم فهیم استان، صنوف ، مدیران ادارات و دست اندرکاران و متولیان امر سلامت برای کنترل شیوع این بیماری می باشد که جای تقدیر و قدردانی دارد.
 از شروع موج دوم بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان و موارد مرگ و میر مردم استان همکاری خوبی در رسیدن وضعیت استان به  ثبات نسبی داشتند.

 پایداری وضعیت ثبات شیوع بیماری کرونا در استان مستلزم تداوم همکاری ها و مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

چهارمحال و بختیاری قابلیت این را دارد که همچنان در بحران کووید ۱۹ جز استان های با وضعیت نسبتا مطلوب باقی بماند.

رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

 با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

46

کد خبر 1408779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =