راه اندازی شهرداری مجازی به مقابله با فساد کمک می‌کند

فارس نوشت : دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز به اینکه شهرداری مجازی گام مهم در راستای تحول ارائه خدمات است، گفت: جلوگیری از گسترش فساد و ارائه خدمات شفاف به شهروندان از جمله مزیت‌های این طرح است.

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، ظهر شنبه در مراسم رونمایی از درگاه یکپارچه ارائه خدمات الکترونیک شهرداری کرج که در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد، با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب و مفید در دستورکار قرار دارد، گفت: در مجموعه قضایی استان البرز سعی داریم از وقوع جرم پیشگیری کنیم و حقوق عامه مردم در نظر گرفته شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ادامه داد: مردم در این برهه از شرایط خواستار ارائه خدمات به صورت الکترونیک هستند، در این میان نیازمند توسعه دولت اکترونیک هستیم.
مددی با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست از دیگر مسائل مربوط به حقوق شهروندی است، افزود: در این راستا می‌توان کم کردن سطح ترافیک شهری، جلوگیری از آلودگی هوا و کاهش ترددها را به صورت جدی پیگیری کنیم.
وی اضافه کرد: ارائه خدمات الکترونیک در سالم سازی روابط در سیستم‌های اداری و جلوگیری از فسادهایی که در این راستا پیش می‌آید، نقش مهمی می‌تواند داشته باشد.
دادستان کرج اظهار کرد: کرونا اقتصاد و جان مردم سراسر دنیا را دچار ضرر کرده است و در بسیاری از شرایط این ضررها جبران ناپذیر خواهد بود، از طرفی دیگر شیوع ویروس می‌تواند نگرش‌ها را نسبت به جامعه تغییر دهد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به صدمات جبران ناپذیر اقتصادی و جانی کرونا به مردم، بیان کرد: اما از طرفی شیوع این ویروس موجب شد تا نگرش‌ها به زندگی تغییر کند، این ویروس به زودی نمی‌رود و ما باید جریان زندگی را با مواردی مانند گسترش خدمات الکترونیک ادامه دهیم.
به گفته مددی در دستگاه قضا بعد از تدوین برنامه تحول، در بخش‌های مختلف این دستگاه تحولات مهمی صورت گرفت که از جمله آن ارائه خدمات الکترونیک به مردم بوده است و این مهم در البرز نیز با مواردی مانند سیستم نوبت دهی الکترونیک اجرایی شده است.
وی در پایان با اشاره به اینکه شهرداری مجازی گام مهم در راستای تحول ارائه خدمات است، گفت: جلوگیری از گسترش فساد و ارائه خدمات شفاف به شهروندان از جمله مزیت‌های این طرح است.

48

کد خبر 1409012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =