اطراف کوه خضر نبی(ع) در قم ساماندهی شود

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تأکید بر لزوم ساماندهی هر چه سریع‌تر اطراف کوه خضر نبی(ع) گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل نابسامانی این مکان، نظارت چند دستگاه حاکمیتی بر آن است.

به گزارش خبرآنلاین از قم :یونس عالی پور درجلسه بررسی ساماندهی اطراف کوه خضر نبی (ع) اظهار داشت: کوه خضر نبی (ع) ازجمله مکان‌های زیارتی و سیاحتی استان قم است که طبق اسناد تاریخی و اظهارات باستان‌شناسان قدمتی بالغ‌بر ۳ هزار سال دارد و هرساله میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر ایران است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بیان کرد: زمانی طلاب و علمای بزرگی برای عبادت و چله‌نشینی به این مکان مقدس می‌رفتند و این مکان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

عالی پور با تأکید بر لزوم ساماندهی هر چه سریع‌تر این مکان گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل نابسامانی این مکان، نظارت چند دستگاه حاکمیتی همچون اوقاف و امور خیریه، بسیج، شهرداری، فرمانداری و استانداری بر آن است.

وی بابیان اینکه یک پتانسیل قوی اقتصادی در این مکان نهفته است، تأکید کرد: ساماندهی این مکان به پول نیاز ندارد بلکه باید این چند دستگاه و ارگان را دورهم جمع کرده و یک هیئت‌امنا برایش تشکیل دهیم و این هیئت‌امنا ظرف حداکثر یک هفته آینده پیشنهادات خود را برای ساماندهی اطراف کوه خضر نبی(ع) ارائه دهد.

عالی پور بر داشتن مدیریت واحد در این مکان تأکید و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود این مکان با رعایت همه ضوابط به بخش خصوصی داده شود.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: عدم ساماندهی و کنترل این مکان سبب بروز برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی می‌شود و با ساماندهی آن به اشتغال و جلوگیری از بیکاری جوانان کمک کرد.

وی در پایان نابسامانی این مکان را حاکی از بی‌عرضگی مسئولان دانست و تصریح کرد: نابسامانی و عدم کنترل مکانی که مزار شهدای گمنام در آن قرار دارد و جایی برای عبادت عرفا و بزرگان دینی بوده دور از شأن مسئولان استان بوده و باید هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم.

عالی پور در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان استان هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی اطراف کوه خضر نبی(ع) اقدام کرده و برای پیاده‌رو کردن آن اهتمام داشته باشند.

48

کد خبر 1409461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =