تدوین ۲۷ بسته  سرمایه گذاری خارجی در استان چهارمحال وبختیاری

ایرنا نوشت: معاون اقتصادی اداره‌کل اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۲۷ بسته برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان تدوین شده و این بسته‌ها با شناسایی ظرفیت‌های جدید در حال افزایش است.

شهناز عسگریان  افزود: بسته‌های سرمایه‌گذاری خارجی متناسب با ظرفیت‌های استان در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، صنعت، آب، برق و انرژی‌های خورشیدی تهیه شده است.
وی با بیان اینکه بسته‌های سرمایه‌گذاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی تهیه می‌شود، تصریح کرد: تلاش شده در این بسته‌ها طرح‌هایی به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه شود که علاوه‌بر اینکه برای سرمایه‌گذار توجیه‌پذیر باشد، بلکه به رشد و توسعه استان نیز منتهی شود.
معاون اقتصادی اداره‌کل اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال‌های اخیر ۲ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در بخش نیروگاه خورشیدی در استان مصوب شده است، افزود: موانعی نظیر تحریم‌ها، تاکنون مانع از اجرایی شدن این طرح‌ها شده است.
عسگریان خاطر نشان کرد: مشکلات دیگری نظیر بروکراسی اداری، نبود مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاران و برخی مشکلات اجتماعی از دیگر موانع جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان است
گفتنی است، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر۹۷۹ هزار نفر است که ظرفیت‌های بالقوه بیشماری در بخش‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی دارد که جذب سرمایه‌گذار می‌تواند زمینه تحول و رونق اقتصادی این استان را فراهم کند.

46

کد خبر 1409622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =