عملکرد ناجا در کاهش تصادفات قابل تقدیر است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: فرهنگ سازی ، آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی، راهبردی مهم برای کاهش تصادفات در بلند مدت به شمار می روند .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  مهندس "روشن"مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در دیدار با سردار "غلامزاده" فرمانده انتظامی استان گفت: تعیین الگوهای مناسب رفتاری، کنترل محسوس و نامحسوس، اصلاح ساختار و مهندسی حمل و نقل عمومی از موضوعات قابل توجه در توسعه انضباط اجتماعی به شمار می روند .
وی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان و بحث جذب گردشگر از سایر استان های کشورگفت: انضباط بخشی ترافیکی از جمله مواردی است که باید در مدیریت تردد و در زمان اجرای طرح های ترافیکی مد نظر قرار گیرد.
مهندس "روشن" با اشاره به این که فرهنگ سازی، آموزش و ترویج قوانین راهنمایی و رانندگی از راهبردهای اساسی برای کاهش تصادفات در بلند مدت به شمار می روند، اظهار داشت: مدیریت ترافیک و کنترل عبور و مرور برای کاهش حوادث رانندگی مستلزم تدابیر و روش های اجرایی خاص بنا به موقعیت زمانی و مکانی است.
وی با تاکید بر اجرای منظم طرح های ترافیکی ارائه آموزش های هشداری، استفاده از ابزارهای الکترونیکی و اجرای طرح های هدفمند پلیس راهی برای کاهش سرعت خودروها را از مهمترین راهکارهای جلوگیری از بروز حوادث و تلفات جاده ای از جمله تلفات انسانی در محورهای مواصلاتی و معابر بین شهری استان برشمرد.

"روشن" به گذر بر اجرای دقیق و هدفمند طرح های پلیس در حوزه های پیشگیری انتظامی و ترافیکی تاکید کرد و گفت: نظم بخشی و روان سازی ترافیک و ترددها در حوزه های درون و برو نشهری از مهمترین موارد قابل توجه در نظم بخشی ترافیکی است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان این که موضوع ترافیک به عنوان یکی از مسائل مهم در آینده استان مطرح است به نقش سازمان ها و دستگاه ها در کاهش حوادث رانندگی در استان اشاره و تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد و شورای ترافیک به عنوان یک ظرفیت مهم نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارند.

کد خبر 1409687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =