گروگان گیری و درگیری مسلحانه حین عملیات برخورد با متخلفین قطع و قاچاق درختان بلوط

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از برخورد قاطع و قانونی با متخلفین قطع درختان بلوط و قاچاقچیان چوب و زغال در جنگل‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان  علی محمدی مقدم گفت : طی گزارشات واصله مبنی بر قطع شبانه درختان جنگلی بلوط در منطقه کوهستانی کهیان (معروف به برفاب) شهرستان لردگان، مأمورین یگان حفاظت با انجام تحقیقات لازم و کمین در منطقه حضور یافتند.
وی افزود: متخلفین با مشاهده مأمورین یگان حفاظت، اقدام به استفاده از سلاح گرم و شلیک و تیراندازی به سمت مامورین کردند.
محمدی مقدم اضافه کرد: در این درگیری مسلحانه یکی ازمامورین یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان لردگان  گروگان گرفته شد و خودروی سواری حامل چوب غیرمجاز متواری گردید.
وی ادامه داد: با ورود دادستان و فرمانده انتظامی شهرستان و اعزام نیروهای انتظامی (پاسگاه انتظامی ریگ) مأمور منابع طبیعی از چنگ گروگان گیران آزاد و متخلفین از محل متواری شدند.
محمدی مقدم تصریح کرد: هم اکنون متخلفان شناسایی شده‌اند و پرونده آن‌ها به جرم قطع غیرمجاز درختان، درگیری مسلحانه و گروگان‌گیری  جهت پیگیری برای دستگیری متخلفان و توقیف خودروی حامل چوب به مرجع قضایی ارسال گردیده است.
وی از مردم خواست؛ هرگونه تخلف در حوزه منابع طبیعی را از طریق شماره ۱۵۰۴ تلفن امداد و نجات جنگل و مرتع به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اطلاع دهند.

46

کد خبر 1409724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =