فوت یک بیمار کرونایی در چهارمحال و بختیاری / ابتلای 4 نفر دیگر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۴ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر مجید شیرانی افزود:طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۳۷ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۴ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

وی ادامه داد : هم اکنون ۹۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

شیرانی افزود :  متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۶۴ نفر رسید.

وی درپایان گفت :هم اکنون ۱۷ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
گفتنی است ، همچنان بیشترین موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ مربوط به حضور مبتلایان در مهمانی و دورهمی ها بویژه مراسم های ترحیم و عروسی است.

   یک مقدار از موارد چرخش بیماری نیز خانوادگی و در پی ابتلای یکی از اعضای خانواده و سرایت آن به سایراعضا می باشد.

 سیر بیماری در ۲ تا ۳ هفته گذشته بسیار پیش رونده بوده ولی خوشبختانه با راه اندازی پویش استفاده همگانی از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد ثبات نسبی در موارد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستیم.

 ثبات نسبی در شیوع بیماری کرونا شکننده و برای تداوم آن نیازمند ادامه همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، بویژه استفاده همگانی از ماسک هستیم.

  با توجه به وجود برخی کمبودها و قیمت بالای ماسک، استفاده از ماسک در درجه اول اهمیت قرار دارد و نوع ماسک مصرفی در صورت استفاده همگانی مردم از ماسک در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرد.

 به تمامی کسانی که قصد برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم طی روزهای آتی را دارند توصیه می شود از این اقدام خودداری و مردم نیز از شرکت در چنین محافلی پرهیز کنند.

 تمامی افراد در این روزها مشکوک به بیماری کرونا تلقی می شوند لذا حفظ فاصله ایمن با یکدیگر، استفاده از ماسک و رعایت سایر نکات بهداشتی در ارتباط با دیگران ضروری است.

 به لحاظ میزان شیوع بیماری کووید ۱۹ در شهرستان های استان، شهرستان شهرکرد طی یکی دو ماه گذشته بیشترین موارد ابتلا را داشته است و در حال حاضر شهرستان های فارسان، بروجن و لردگان با فاصله اندک از این شهرستان، نسبت به سایر شهرستان ها دارای بیشترین موارد ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ هستند.

 شهرستان و شهر شهرکرد علی رغم لحاظ کردن درصد جمعیتی دارای بیشترین آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ هستند.

 رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

 یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

 با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

48

کد خبر 1409775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =