واکنش‌ها به حواشی نابودی وستان فدک قم؛ معاون شهردار: آماده توافق با مدعیان پرونده هستیم

معاون شهردار قم گفت: پیش‌ازاین نیز اعلام آمادگی برای توافق بر اساس قانون با مدعیان پرونده بوستان فدک کرده‌ایم و آماده توافق هستیم.

به گزارش خبرآنلاین از قم : سید امیر سامع  با اشاره به آخرین وضعیت بوستان فدک اظهار داشت: دادگاه حکمی در زمینه قلع‌وقمع عرصه حدود ۲۰ هزار متری از این بوستان را صادر کرده که این اتفاق عامل ویرانی بوستان فدک می‌شود.

وی با بیان جزئیات اجرای این حکم تصریح کرد: تخریب ابنیه و تجهیزات، از بین رفتن باغچه‌ها، سیستم‌های آبیاری و سایر امکانات و مستحدثات، علاوه بر خسارت جبران‌ناپذیر به بیت‌المال، سبب از بین رفتن فضای سبز و درختان بوستان خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم یادآور شد: این بوستان پیش از سال ۱۳۷۰ توسط اداره کل شهرسازی واگذار شده و پس از خرید بخش‌هایی از عرصه بوستان از پلاک‌های این محدوده، عملیات اجرایی بوستان به‌صورت قانونی آغازشده است.

وی با اشاره به آمادگی شهرداری قم برای انجام مذاکره و توافق با مالکان طرف پرونده باغ فدک اضافه کرد: متأسفانه بخشی از مستندات ارائه‌شده مدعیان پرونده باغ فدک مخدوش است که این اعتراض به مستندات توسط شهرداری اعاده دادرسی و موردقبول واقع‌شده است.

سامع با تأکید بر اینکه بوستان فدک جز سرمایه‌های عمومی مردم به شمار می‌رود، عنوان کرد: این بوستان در موقعیت جغرافیایی خاصی واقع‌شده و از نظر اکولوژیک برای شهر دارای اهمیت ویژه‌ای است.

وی با اشاره به هزینه‌های انجام‌شده در این بوستان اضافه کرد: این هزینه‌ها از محل پرداخت عوارض توسط شهروندان صورت پذیرفته و امروزه حفظ بوستان حق عموم شهروندان و وظیفه شهرداری است که انشالله با کمک سایر دستگاه‌ها این مهم محقق می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم اظهار داشت: پیش‌ازاین نیز اعلام آمادگی برای توافق بر اساس قانون با مدعیان پرونده بوستان فدک کرده‌ایم و از تلاش دستگاه‌های استان از جمله دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی برای پیگیری موضوع تشکر می‌کنیم.

کد خبر 1409832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =