برگزاری مراسم عروسی و عزا سبب شیوع دوباره کرونا در استان گلستان شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با شروع برگزاری مراسم عروسی و عزا و دید و بازدیدها و گذشت دو هفته شاهد افزایش شیوع کرونا در استان بودیم که می‌توان دلیل این افزایش را تجمعات این چنینی دانست.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : سراج‌الدین عارف‌نیا بعدازظهر اظهار داشت: بر اساس آخرین تحقیقات در خصوص کرونا، ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس به صورت سرپایی درمان می‌شوند، از ۲۰ درصد بستری پنج درصد آنها به آی سی یو می‌روند.

وی افزود: پس از پایان پیک نخست در اسفندماه، میانگین بستری‌های روزانه در گلستان کمتر از ۲۰ بیمار بود که به همین دلیل بیمارستان صیاد شیرازی گرگان را پاکسازی کردیم.

وی تصریح کرد: در ادامه با توجه به آمار مبتلایان بیمارستان‌ها را مدیریت کردیم و اکنون مجددا بیمارستان صیاد شیرازی بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به پیک دوم کرونا در استان گفت: با شروع برگزاری مراسم عروسی و عزا و دید و بازدیدها و گذشت دو هفته شاهد افزایش شیوع کرونا در استان بودیم که می‌توان دلیل این افزایش را تجمعات این چنینی دانست.

عارف‌نیا ادامه داد: پیش از برگزاری این تجمعات شرایط کرونا در گلستان عادی بود و بسیاری از شهرستان‌های استان در وضعیت سفید قرار داشتند اما اکنون تمام استان وارد وضعیت قرمز شده است.

وی در مورد هزینه‌های یک بیمار مبتلا به کرونا بیان داشت: اگر بیمار کرونایی یک هفته در بیمارستان بستری باشد درمان وی حدود دو میلیون تومان هزینه دارد و تست کرونا برای افراد بی بضاعت رایگان بوده و از دیگران بخشی از مبلغ دریافت خواهد شد.

48

کد خبر 1409840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =