مخالفت ایران با برگزاری غیرحضوری دادگاه جودو در CAS

ایسنا نوشت: آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، سفارت سوییس تاکنون مراحل اداری برای صدور روادید برای هیات اعزامی ایران به دادگاه حکمیت ورزش را آغاز نکرده است.

آرش میراسماعیلی درباره ایمیل ارسال شده از سوی ایران برای آگاهی از قطعیت برگزاری دادگاه شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو در تاریخ ۲۶ شهریور ماه و پاسخ CAS به ایمیل فدراسیون جودوی ایران، اظهار کرد: لیست برنامه های ۶ ماه آینده دادگاه حکمیت ورزش چند روز پیش منتشر شد که در آن اشاره ای به برگزاری دادگاه شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو برای تعلیق ناعادلانه جودوی ایران نشده بود. این در حالی بود که مکاتبات ما با CAS در اینباره مستند است و ابتدا قرار بود دادگاه ۲۰ فروردین ماه برگزار شود که به ۲۶ شهریور موکول شد.

رییس فدراسیون جودو افزود: از سوی دیگر در ایمیل ارسال شده این موضوع را به اطلاع CAS رساندیم که متاسفانه به دلیل مشکلات شیوع کرونا، علی رغم داشتن دعوتنامه برای حضور در دادگاه اما سفارت سوییس هنوز هیچ اقدامی برای آغاز مراحل اداری مربوط به صدور ویزا نداشته که این موضوع باعث نگرانی نمایندگان اعزامی ایران به دادگاه CAS شده است.

وی با اشاره به پاسخ داده شده از سوی CAS گفت: CAS در پاسخ خود تاکید کرده دادگاه در همان تاریخ ۲۶ شهریور و در موعد مقرر برگزار خواهد شد و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد. دادگاه حکمیت ورزش همچنین درباره موضوع دوم که نگرانی ما بابت صدور ویزا بود، اعلام کرد اگر شرایط برای گرفتن ویزای هیات ایرانی مهیا نشد، هیات ایرانی بصورت غیر حضوری ۲۶ شهریور در دادگاه حاضر خواهد شد.

میراسماعیلی ادامه داد: به دنبال این موضوع و پس از چند ساعت مذاکره با دکتر علی نژاد و وکیل پرونده، از یک سو قرار شد طبق هماهنگی و رایزنی وزارت ورزش با وزارت امور خارجه، تمهیدات لازم برای صدور ویزا انجام شود و از سوی دیگر نیز تا چند ساعت آینده ایمیلی را به CAS ارسال خواهیم کرد تا مخالفت خود را با برگزاری دادگاه بصورت غیرحضوری اعلام کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت برگزاری غیر حضوری دادگاه آیا طرف مقابل نیز بصورت غیر حضوری در دادگاه حاضر می شود یا خیر، گفت: در این ایمیل فعلا اشاره ای به این موضوع نخواهیم کرد و منتظر پاسخ CAS می مانیم. اگر قرار بر برگزاری دادگاه بصورت غیر حضوری باشد، قطعا طرف مقابل نیز باید مانند ما بصورت غیر حضوری در دادگاه حاضر شود، در غیر اینصورت ما اعتراض خود را اعلام می کنیم و خواستار برگزاری دادگاه بصورت حضوری از سوی دو طرف و پس از بهبود اوضاع شیوع کرونا خواهیم شد.

رییس فدراسیون جودو در پایان گفت: با توجه به حساسیت این پرونده و شرایط حاکم بر آن که متاسفانه شاهد برخی رصدها از بیرون به پرونده هستیم، از تمامی دوستان خواهش می کنم از هر گونه اظهار نظر که ممکن است باعث بحرانی شدن اوضاع و سوءاستفاده طرف مقابل شود خودداری کنند. باید با هماهنگی کامل کار را جلو ببریم. خوشبختانه رییس کمیته المپیک، وزیر ورزش و معاون قهرمانی وزارت ورزش همکاری بسیار خوب و نزدیکی طی این مدت با ما داشته اند و وقت زیادی را پیرامون این موضوع صرف کردند که جا دارد صمیمانه از آن ها قدردانی کنم.

بیشتر بخوانید: ماجرای نامه گلایه‌آمیز آرش میراسماعیلی به صدا و سیما

256 251

کد خبر 1410077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =