این عکس به گفته جفری مارتین، بزرگترین عکس داخلی در جهان به شمار می‌رود و 360 درجه را پوشش داده و وضوح آن 40 هزار مگاپیکسل است.

«جفری مارتین» و دوربین عکاسی روباتیکش در یکی از عصرهای زیبای فوریه پس از ورود به کتابخانه‌ای 868 ساله متعلق به عصر باروک موفق شد بزرگترین عکس داخلی جهان را به ثبت برسانند.

کتابخانه صومعه «استراهوف» در جمهوری چک 

کتابخانه صومعه «استراهوف» در جمهوری چک قرار گرفته است و به نظر نمی آید جفری مارتین، عکاس 34 ساله در زمان عکاسی از این کتابخانه عظیم توجهی به نادر بودن کتاب‌ها، دکوراسیون مجلل و مجسمه های زیبای موجود در کتابخانه داشته است ولی در عوض تنها با دقت به صدای شاتر دوربین کانن 550D و کنترل کننده روباتیک آن گوش فرا داد تا بتواند چنین عکس وسیعی را تکمیل کند.

کتابخانه صومعه «استراهوف» در جمهوری چک

این عکس که به گفته مارتین بزرگترین عکس داخلی در جهان به شمار می رود 360 درجه را پوشش داده و وضوح آن 40 هزار مگاپیکسل است. نسخه نهایی این عکس پانوراما شاهکاری است که می توان هر نقطه از آن را تا بی نهایت بزرگنمایی کرد و حتی عنوان کتابهای خطی و بسیار نادر موجود در کتابخانه را از نزدیک خواند.

برای ثبت این تصویر، عکاس کنترل کننده GigaPanBot را به گونه ای تنظیم کرد که عکاسی را از بالاترین نقطه کتابخانه آغاز کند و به صورت ردیفی به عکسبرداری ادامه دهد. عکاسی از این فضا پنج روز ادامه داشته است. به گفته مارتین، دوربین عکاسی وی کم ارزش ترین کالایی بوده که در اتاق کتابخانه وجود داشته است و از این رو پس از اتمام روز اول عکاسی، وی از اینکه دوربینش را در کتابخانه رها می کرد احساس نگرانی نداشت. به گفته مارتین این احساس امنیت یکی از مزیتهای عکاسی از یک کتابخانه متعلق به قرن 18 میلادی است.

کتابخانه صومعه «استراهوف» در جمهوری چک
قابلیت ‌بزرگ‌نمایی تصویر

مهر به نقل از گیزمودو نوشت: طی این پنج روز دو هزار و 947 عکس از کتابخانه به ثبت رسید که تصحیح رنگ و نوردهی فایلهای خام این تصاویر نیز به تنهایی یک روز کامل را به خود اختصاص داد. مارتین برای سر هم کرده این چند هزار عکس 111 ساعت زمان صرف کرده است.

191/60

 

کد خبر 141010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =