برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم جرمِ مشهود است

استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا لرستان، گفت: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم در سطح استان جرمِ مشهود محسوب می شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید موسی خادمی با تاکید بر لزوم برخورد قانونی با صاحبان مراسمات ترحیم و عروسی در سطح استان، گفت:  برگزاری اینگونه مراسمات مصداق به خطر انداختن جان مردم و جرمِ مشهود است و فرمانداران، نیروی انتظامی و دادستانی در سطح استان باید ضمن تعطیلی مراسمات ترحیم و عروسی، با صاحبان آن برخورد قانونی لازم را بعمل آورند.

وی تصریح کرد: تمام محدودیت های مصوب در جلسه پانزدهم تیر ماه ستاد به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید و دستگاه های نظارتی موظف هستند نظارت لازم را بر اجرای دقیق مصوبات داشته باشند.

خادمی اظهار کرد: اصناف و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید ضمن برخورد قانونی با متخلفین، نسبت به پلمپ نمودن کافی نت ها و چاپخانه هایی که اعلامیه و بنر مراسم ترحیم چاپ می کنند اقدام نموده و با کمک نیروی انتظامی و شهرداری، بنرهای مراسمات ترحیم را از سطح شهرهای استان جمع آوری نمایند.

استاندار لرستان تاکید کرد: کلیه سالن های آرایش و زیبایی در سطح استان از امروز تعطیل است و اصناف نظارت و اقدام لازم را در این خصوص  صورت دهد.

خادمی گفت: با توجه به شرایط ویژه استان و در صورت تداوم وضع موجود، تمهیداتی در خصوص محدودیت های جدید در ابتدای هفته آینده ابلاغ می گردد.

۴۶

کد خبر 1410100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =