انعقاد تفاهم‌نامه استانداری خراسان شمالی با ‌سازمان بسیج برای محرومیت‌زدایی

استاندار خراسان شمالی از انعقاد تفاهم‌نامه ۷۰۰ میلیارد تومانی محرومیت‌زدایی استان با سازمان بسیج سازندگی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از بجنورد :محمدعلی شجاعی در سومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی اظهار داشت: ارزش ریالی تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی خراسان شمالی با سازمان بسیج سازندگی ۷۰۰ میلیارد تومان است که موظف هستیم پروژه‌های این تفاهم‌نامه را طی دو سال اجرایی کنیم.

وی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی خراسان‌شمالی در این تفاهمنامه افزود: مردم، سازمان های مردم نهاد و گروههای جهادی باید مشارکت خود را در اجرای این پروژه‌ها افزایش داده چراکه معتقد هستیم در صورتی که مردم پای کار بیایند بسیاری از هزینه ها کاسته می‌شود.

استاندار خراسان شمالی یکی از محرومیت‌های استان را آب شرب روستایی عنوان کرد و گفت: یکی از اولویت‌های اصلی اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی تامین آب شرب روستایی است و این وعده را می‌دهیم که تا دو سال آینده روستای فاقد لوله کشی آب در خراسان شمالی نداشته باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی در ادامه با اشاره به اینکه اگر مسئولان به وظایف خود به خوبی عمل نکنند قطعا مشکلات مردم مرتفع نخواهد شد٬ بیان داشت: با توجه به اینکه تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری و بسیج سازندگی برش شهرستانی و روستایی داشته، قطعاً اعتبارات در این خصوص به صورت عادلانه توزیع خواهد شد.

ایجاد زیرساخت‌هایی همانند برق، گاز راه و اشتغال در بخش‌های کشاورزی، بهداشت و درمان از دیگر اولویت‌های تفاهم‌نامه ۷۰۰ میلیارد تومانی بسیج سازندگی کشور با استانداری خراسان شمالی است.

48

کد خبر 1410243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =