تمدید دوباره محدودیت های مقابله با کرونا در لرستان

استاندار لرستان گفت: محدودیت‌های مقابله با کرونا به مدت ۱۰ روز دیگر در این استان تمدید می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید موسی خادمی افزود: هرگونه چاپ و نشر آگهی ترحیم ممنوع است و ارشاد اسلامی و اصناف نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری مراسم عروسی و ترحیم ممنوع و جرم مشهود است، با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت؛ شهرداری ها نسبت به جمع آوری بنر های ترحیم در سطح شهر اقدام کنند.

استاندار لرستان بیان کرد: همچنین شهرداری ها نسبت به ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام و ادارات آب و فاضلاب شهرستان ها در این زمینه با شهرداری ها همکاری کنند.

خادمی گفت: همچنین دهیاران و بخشداران نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم اقدام و در صورت بروز تخلف گزارش دهند .

استاندار لرستان اظهار کرد: سالن های آرایش و زیبایی در مدت اعلام شده تعطیل خواهند بود.

وی افزود: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در زمینه استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا از اقدامات خوب است که باید ادامه داشته باشد.

استاندار لرستان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عدم برگزاری مراسم ترحیم به مداحان اطلاع رسانی کند.

خادمی عنوان کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت موضوع تهیه و توزیع ماسک را در سطح استان اجرایی کند، همچنین  تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت در ترمینال های مسافربری توسط دستگاه های ذیربط انجام شود.

وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی در خصوص کاهش ظرفیت مسافران برای رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

استاندار لرستان گفت: کمک های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه و آسیب دیده از کرونا ادامه پیدا می کند.

وی با اشاره به بحرانی بودن وضعیت استان، ادامه داد: مراکز درمانی استان به لحاظ امکانات و تختICU با محدودیت مواجه هستند، از این رو رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضرورت دارد.

46

کد خبر 1410352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =