افزایش قربانیان کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۸ نفر رسید

پرویز یزدان‌پناه گفت: در بیست و پنجمین روز از تیرماه، ۸۰ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج،پرویز یزدان‌پناه وی بیان کرد: دیروز ۲۰ بیمار کرونایی بستری و ۱۸ بیمار نیز از بیمارستان های استان ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۸۰۱ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب ۱۳۸ نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت کردیم که بیشترین موارد مثبت مربوط به گچساران( ٤٥ درصد) ، بویراحمد(٤٠ درصد) و بقیه موارد در شهرستان‌های باشت،لنده و دنا بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارد، هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان های سربسته و گروهی است زیرا ثابت شده که استفاده از ماسک در کاهش انتقال بیماری و قطع زنجیره انتقال موثر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه کردن منتقل می‌شود و تنها وسیله راحت و در دسترس برای جلوگیری از انتشار و ابتلا به آن ماسک است.

دکتر یزدان پناه گفت: رعایت فاصله‌گذاری هوشمند، عدم شرکت در مراسمات و دورهمی‌ها و پرهیز از مسافرت از دیگر توصیه‌های ما به هم استانی‌های عزیز برای مصون ماندن از این بیماری خطرناک است.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی به خصوص شست و شوی مداوم و صحیح دست ها، یادآور شد: عدم رعایت موازین بهداشتی از جمله ضدعفونی وسایل در معرض تماس و دست ها زنگ خطری است که تمامی تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین می‌برد.

48

کد خبر 1410553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =