۰ نفر
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
روسیه: ایران و ۱+۴ اتحاد داشته باشند

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین تأکید کرد که اعضای برجام و ایران باید در تلاش‌های خود برای حفظ این توافق هسته‌ای اتحاد داشته باشند.

 میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد امروز (پنجشنبه) تأکید کرد علیرغم تمامی مشکلات، همچنان بقای برجام امکانپذیر است.وی در این پیام در پاسخ به توییت ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیرماه) «جوزب بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سالروز امضای برجام در خصوص لزوم حفظ برجام گفت: «ما باید چنین کنیم (برجام را حفظ کنیم). مخالفان توافق هسته‌ای ایران در خصوص امکان بقای برجام سؤال می‌پرسند. علیرغم تمامی مشکلات، پاسخ این سؤال «آری» است به شرط آنکه اعضای برجام (چین، فرانسه، آلمان، ایران، روسیه و انگلیس) در تلاش‌های خود برای حفظ این توافق متحد باشند. اتحادیه اروپا نیز بعنوان هماهنگ کننده، نقش حیاتی و مهمی دارد».

بورل در پیام توییتری خود ضمن تأکید بر لزوم حفظ برجام تأکید کرد:‌«پنج سال پیش برجام در وین منعقد شد. امروز از چندین جبهه تحت فشار زیادی قرار گرفته است. اگر در حفظ توافق هسته‌ای ایران موفق شویم و اجرای کامل آن را تضمین کنیم، می‌تواند سنگ‌بنایی برای رسیدگی به دیگر نگرانی‌های مشترک باشد».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین در پیام دیگری در خصوص پیامدهای احتمالی از بین رفتن برجام هشدار داده و گفته بود: «نخست بیش از ۱۲ سال طول کشید تا جامعه جهانی و ایران اختلافات خود را کاهش داده و یک توافق حاصل شود. اگر برجام از دست برود هیچ جایگزین جامع و موثری در انتظار نخواهد بود».

311311

کد خبر 1410692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =