معاون بهداشتی علوم پزشکی همدان: تعداد جان باختگان کرونا در همدان به ۲۷۶ نفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان افزایشی است و با این شرایط استان در آستانه ورود به وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر منوچهر کرمی، در گفتگویی روند ابتلا به کرونا در همدان را افزایشی دانست و افزود: این روزها شاهد بالاترین آمار موارد ابتلا به این بیماری از آغاز اپیدمی آن هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۱۰ نفر بر اثر ابتلای به این ویروس در بیمارستان‌های استان همدان بستری هستند و شمار فوتی‌ها هم به ۲۷۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به کرونا در همدان سبب شده تا این استان در آستانه ورود به وضعیت قرمز قرار گیرد، گفت: روند افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در استان همدان از نیمه دوم خرداد ماه آغاز شد و هنوز هم متاسفانه ادامه دارد.

دکتر کرمی اضافه کرد: در هفته گذشته سخنگوی وزارت بهداشت این استان را جزء استان‌های در وضعیت هشدار اعلام کرد، اما این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده همدان در وضعیت قرمز کرونا قرار گیرد.

وی بی‌توجهی به توصیه‌های بهداشتی، برگزاری مراسم ترحیم و عروسی و عادی‌انگاری اوضاع را از عوامل مهم افزایش آمار کرونا دانست.

دکتر جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اعلام اینکه ۲۵ درصد از بیماران بستری در بیمارستان‌های استان نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، اظهار داشت: متاسفانه ۱۰ درصد از بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه به‌خاطر شدت بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

46

کد خبر 1410950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =