۱ نفر
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
«جوکر»، شاکیان انگلیسی پیدا کرد

تسنیم نوشت: برخی از مردم انگلستان، اعتقاد دارند فیلم «جوکر» به دلیل وجود صحنه‌های خشونت‌آمیز و لحن آن نباید مجوز نمایش برای رده سنی زیر ۱۸ سال را دریافت می‌کرد.

به گزارش ایندی وایر، هئیت طبقه‌بندی و صدور مجوز فیلم انگلستان که درجه‌بندی فیلم‌ها را تعیین می‌کنند، اعلام کرد، «جوکر» ساخته تاد فیلیپس بیشترین شکایت را از سوی مردم داشته است.

این فیلم در آمریکا به دلیل خشونت با درجه بندی R به نمایش درآمد و در انگستان درجه ۱۵ را دریافت کرد (قابل نمایش برای تماشاگران بالای پانزده سال). اما عده‌ای معتقدند که این فیلم باید درجه ۱۸ دریافت می‌کرد و برای تماشاگران بالای ۱۸ سال درجه‌بندی می‌شد. حتی عده‌ای از شکایت‌کنندگان که تعدادشان البته اندک بود، خواستار ممنوعیت کلی نمایش فیلم «جوکر» بودند.

سازمان هئیت صدور مجوز فیلم بریتانیا اعلام کرد که ۲۰ شکایت کتبی بابت این فیلم و درجه‌بندی دریافت کرده است. البته رکورد شکایت درباره «جوکر» به پای شکایت درباره فیلم «شوالیه تاریکی» ساخته کریستفر نولان نمی‌رسد که ۳۵۰ شکایت برای آن ثبت شد.

«جوکر» در آمریکا توانست لقب پرفروش‌ترین فیلم درجه R را بدست آورد. این فیلم یک میلیارد دلار فروش جهانی داشت، نامزد یازده جایزه اسکار و برنده دو جایزه اسکار بهترین موسیقی متن و هنرپیشه نقش اصلی مرد با بازی واکین فینکس شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1411481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =