تازه‌های کرونایی از سراسر جهان؛ ۱۴میلیون‌و۳۰۰هزار در جنگ با ویروس

سرعت انتشار ویروس کرونا همچنان تداوم دارد و روزمره تعداد زیادی از افراد را مبتلا می کند و یا می کُشد.

به گزارش خبرآنلاین، ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند، روسیه و پرو به ترتیب رتبه های اول تا پنجم کشورهای پر مبتلا و پر مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

 بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی، شصت درصد از مردم آمریکا با نحوه مدیریت مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مخالف هستند. به گزارش فوربز، این نظرسنجی توسط واشنگتن پست و ای بی سی نیوز انجام شده است نشان می‌دهد که تنها 38 درصد از آمریکایی با نحوه مدیریت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا موافق هستند که این آمار در ماه می 46 درصد و در ماه مارس 51 درصد بوده است. از سوی دیگر، عدم رضایت از نحوه مدیریت مقابله با کرونا توسط ترامپ در حالی به 60 درصد رسیده که این آمار در ماه می 53 درصد و در ماه مارس 45 درصد بوده است. در این نظرسنجی 52 درصد مخالفت «شدید» خود با نحوه مدیریت رئیس جمهور در بحبوحه شیوع را ابراز داشتند که این آمار افزایش چشمگیری را در مقایسه با آمار آن در ماه مارس که تنها 36 درصد بود نشان می‌دهد.

روز جمعه آمریکا بار دیگر رکوردی دیگر را ثبت کرد. این کشور 74,987 مورد ابتلا و 946 مورد مرگ را شاهد بود. با افزایش شمار قربانیان ترامپ به تازگی در گفتگویی با فاکس نیوز گفته است به الزامی کردن ماسک زدن اعتقادی ندارد. در همین راستا او گفته است که ‌حکم ملی برای الزام شهروندان آمریکایی به ماسک زدن به منظور کاهش گسترش ویروس کرونا را صادر نخواهد کرد. وی ادامه داد:  من می خواهم مردم آزادی‌هایی داشته باشند و به الزام کردن زدن ماسک اعتقادی ندارم و شخصا با این اظهارنظر که گفته می‌شود اگر هر کسی ماسک بزند، همه چیز ناپدید می‌شود، موافق نیستم.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، در شرایطی که برای دومین روز متوالی، آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا از 70 هزار نفر عبور کرد، مقام‌های ایالتی و محلی آمریکا روز جمعه به وقت محلی، دستورات متناقضی را برای مقابله با کروناویروس صادر کردند و بحث‌ها و جنجال‌هایی در خصوص لزوم استفاده از ماسک و همچنین تصمیم‌گیری‌هایی درباره بازگشایی مدارس در سراسر این کشور، صورت گرفت.

نمودار زیر حاکی از افزایش شمار مبتلایان از ماه مارچ تا جولای در آمریکا دارد.

 با ثبت 25,877  مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به 3,795,889  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 381 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 142,445 تن می رسد.

برزیل

دومین کشور آلوده دنیا که تعداد مبتلایانش از دو میلیون تن عبور کرده با بحران جدی روبرو شده است. به گزارش بلومبرگ، در همین راستا سازمان جهانی بهداشت، به مقامات برزیل درباره ادامه همه‌گیری و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، هشدار داده است. این سازمان ضمن ابراز نگرانی نسبت به شمار مبتلایان و جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در برزیل  به مقامات این کشور هشدار داد: آمار مبتلایان به سطح «تثبیت‌شده» رسیده اما مرگ و میر همچنان ادامه دارد. مایکل رایان مدیر برنامه فوریت‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت روز جمعه در کنفرانسی خبری، با بیان اینکه آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در برزیل دیگر صعودی نیست اما مرگ و میر همچنان ادامه دارد، یادآور شد: البته هیچ تضمینی برای کنترل اوضاع وجود ندارد. 

به گفته این منبع، «اکنون برزیل فرصت دارد و اگر سریع عمل کند می‌تواند کنترل بیماری و همه‌گیری ویروس جدید کرونا را به دست بگیرد» اما برای این امر، «باید اقدامی پایدار و هماهنگ انجام پذیرد». لازم به ذکر است برزیل روز جمعه 33,959 مورد ابتلای جدید و 1,110 مورد فوت را شاهد بود.

 با ثبت 4,477  مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به 2,053,174  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 165  تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به  78,097 تن می رسد.

هند

کشور هند با بیش از یک میلیون مبتلا در رده سوم جهان از نظر تعداد بالای کرونا قرار دارد. این کشور با جمعیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون نفری یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان به شمار می رود که روزانه حدود30 هزار مبتلای جدید به کرونا را شناسایی می کند. به گزارش رویترز کارشناسان می‌گویند با توجه به جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند شمار یک میلیون مورد عفونت کرونا نسبتا پایین است، اما این رقم در ماه‌های آینده با انجام بیشتر آزمایش‌ و وارد آمدن فشار بیشتر به نظام مراقبت‌های بهداشتی که هم اکنون به آستانه اشباع رسیده است، افزایش خواهد یافت.

همه گیری کرونا در هفته‌های اخیر در هند از بزرگترین شهرها به مناطق حومه‌ای و شهرهای کوچکتر گسترش یافته است و این کشور با پشت سر گذاشتن روسیه به رده سوم در میان کشورهای بیشتر مورد بیماری رسیده است.مقامات این هفته محدودیت‌های جدیدی اعلام و نواحی قرنطینه جدیدی را در چندین ایالت تعیین کرده‌اند، از جمله در ایالت عمدتا روستایی بیهار در شرق هند و منطقه صنعتی بنگلور در جنوب هند که موارد بیماری در آنها اوج گرفته است اما مقامات در اعمال قرنطینه و نگهداشتن مردم درون خانه‌ها به مشکل برخورده‌اند.

 با ثبت  15,475 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به آن به 1,055,932  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز  223 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 26,508  تن می رسد.

روسیه

در آخرین خبرها در روسیه  وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس همه گیر به زودی ثبت می‌شود تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد. میخاییل موراشکو در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نخستین واکسن کرونا تولید شده در روسیه قرار است در ماه اوت (ماه آینده میلادی) انجام بگیرد.  آزمایش واکسن ساخته شده در پژوهشگاه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، نتایج خوبی داشته است.

گفتنی است روسیه تاکنون چندین واکسن کرونا ساخته و آزمایش بالینی یکی از واکسن ها به پایان رسیده و نخستین گروه از داوطلبان روس شامل 18 نفر که واکسن کرونا به آنها تزریق شده بود روز پنجشنبه از بیمارستان دانشگاه سیچینوای مسکو مرخص شدند.

به گزارش مسکو تایمز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به 765,437 تن و شمار جان باختگان آن به 12,247 رسیده است. همچنین 6,234 مورد جدید ابتلا به ویروس نیز شناسایی شده است. گفتنی است که در شبانه روز گذشته نیز 124 تن جان باخته اند. تعداد بهبود یافتگان نیز به 546,863 تن رسیده است.

نمودار زیر تعداد ابتلای روزانه در روسیه را از 28 ماه مارچ تا 18 جولای را نشان می دهد.

مکزیک

به گزارش آناتولی، وزارت بهداشت مکزیک نیز از افزایش 736 مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید-19 در طول یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به 38 هزار و 310 نفر رسیده است.همچنین با ابتلای 7 هزار و 257 تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به 331 هزار و 298 نفر افزایش یافته است.

تاکنون 208 هزار و 436 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز 28 فوریه و اولین مورد فوتی نیز 19 مارس به ثبت رسید.

گفتنی است که این کشور در روز جمعه نیز 6,406 مورد ابتلا و 668 مورد فوت را ثبت کرد.

عربستان سعودی 

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر این اساس،  طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۵۶۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۲۴۸ هزار و ۴۱۶ نفر افزایش پیدا کرد.همچنین وزارت بهداشت سعودی از مرگ ۴۰ نفر دیگر بر اثر کرونا طی ساعات گذشته در این کشور خبر داد تا شمار فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به ۲ هزار و ۴۴۷ نفر برسد.

وزارت بهداشت عربستان به بهبودی ۳ هزار ۵۷ نفر از چنگال کرونا طی ساعات گذشته هم اشاره کرد و شمار بهبود یافتگان از کرونا را ۱۹۴ هزار و ۲۱۸ نفر اعلام کرد.

طبق اعلام وزارت کشور عربستان، همچنین وضع جسمانی ۲ هزار و ۱۸۲ کرونایی در این کشور وخیم گزارش شده است.

ایران

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۲۹۳ نفر از آنها بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که خوشبختانه تا کنون ۲۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت:  ۳۵۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری همچنین افزود: تا کنون دو میلیون و ۱۲۳ هزار و ۵۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در پایان با اشاره به این که استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: در استانهای خوزستان و زنجان با همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد روند کاهش در ابتلا و بستری بیماران هستیم.

بیشتر بخوانید:

تنش بین روسیه و انگلیس بر سر واکسن کرونا/آمریکا آزمایش‌ها را کاهش می‌دهد

310311

کد خبر 1411590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =