ماجرای گرفتاری مرد جوان در آتش سوزی طبقه ششم یک ساختمان

میزان نوشت: شخصی که در انبوهی از آتش و دود در طبقه ششم ساختمان محبوس شده بود با سرعت عمل آتش نشانان نجات یافت.

در پی تماس ساکنان آپارتمانی در ستارخان خیابان کوکب مبنی بر آتش سوزی یک واحد مسکونی و گیر کردن شخصی در آتش با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ایستگاه ۱۰، ۱۱۲، نجات ۱۸، نردبان ایستگاه ۷۷، خودروی تنفسی و تشک نجات ایستگاه ۵۵ را به محل اعزام کرد.

محمد پناهی معاون عملیات منطقه ۲ که فرماندهی حریق را بر عهده داشت گفت:آتش نشانان پس از رسیدن به محل مشاهده کردند که یک واحد مسکونی در طبقه ششم یک ساختمان دچار حریق شده و دود و شعله زیادی نمایان هست و فردی از پنجره ساختمان خود را آویزان نموده است.

پناهی ادامه داد: آتش نشانان با سرعت عملی مثال زدنی و با جانفشانی از انبوهی از دود و آتش عبور کرده و خود را به فردی که هر لحظه ممکن بود سقوط کند رسانده و با استفاده از خودروی نردبان آتش نشانی به محل امن انتقال دادند.

فرمانده عملیات بیان داشت: آتش نشانان همزمان توانستند با مهار و اطفای کامل آتش سوزی از سرایت و گسترش آتش به اطراف و واحدهای دیگر جلوگیری بعمل آورند.

پناهی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی با رشادت و ایثار و از خودگذشتگی، همزمان توانستند جان یک نفر را که هر لحظه ممکن بود از ساختمان سقوط کند نجات داده و هم در کمترین زمان ممکن آتش را مهار کنند و این عملیات در حالی صورت پذیرفت که نیروهای آتش نشانی از میان انبوهی از دود و آتش خود را به طبقه ششم رساندند که این از خودگذشتگی باعث تحسین شهروندان حاضر در محل شد.

در پایان نیروها با تخلیه کامل دود حاصل از حریق از ساختمان با استفاده از فن‌های فشار مثبت آتش نشانی و ایمن سازی محل و تحویل فرد نجات یافته به اورژانس به کار خود خاتمه داده و با هماهنگی ستاد فرماندهی به ایستگاه‌های مربوطه مراجعت کردند.

47231
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1411841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =