۲۲۰ میلیارد ریال به اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافت

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به اجرای طرح‌های آبخیزداری و بیولوژیک در اراضی طبیعی این استان اختصاص یافت.

رضا عظیمی در گفتگو با خبرآنلاین استان مرکزی بیان کرد: این اعتبارات برای اجرای عملیات گابیون بندی، سنگ و ملات، بندخاکی، پخش سیلاب، بانکت‌بندی، خشکه چین، بذرکاری، کپه‌کاری و احداث چاله‌های فلسی (آبگیرهای کوچک)در ۲۲ حوزه آبخیز استان مرکزی هزینه می‌شود.

وی اظهار داشت: با اختصاص این اعتبارات؛ عملیات آبخیزداری در ۲۶ هزار هکتار از اراضی طبیعی و حوزه آبخیز استان اجرایی شده و سه میلیون متر مکعب به حجم ذخیره‌سازی روان‌آب‌های سطحی در سدها و بندهای اداره کل منابع طبیعی استان افزوده می‌شود.

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی یادآورشد: ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار سال گذشته برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و بیولوژیک در اراضی طبیعی استان اختصاص یافت و طرح‌های آبخیزداری در ۵۸ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی طبیعی و حوزه آبخیز استان اجرایی شد.

عظیمی متذکر شد: ۶ میلیون متر مکعب سال گذشته به ظرفیت نگهداری و تغذیه منابع آب‌های زیر زمینی استان افزوده و ظرفیت سدها و بندهای منابع طبیعی استان مرکزی به ۸۸ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.

48

کد خبر 1411894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =