۶۶ مرکز تهیه و توزیع غذا در استان گلستان پلمب شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: در ۱۲ هزار و ۶۰۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا ۱۶۹ مورد به مراجع قضائی معرفی و ۶۶ مورد پلمپ شد.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : ناهید جعفری ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: استان گلستان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و تمام شهرستان‌ها به جز علی آباد کتول و مراوه تپه در وضعیت قرمز هستند و وضعیت این دو شهرستان نارنجی است.

وی افزود: پروتکل‌ها در شهرستان‌های وضعیت قرمز و نارنجی یکسان است و ملزم به رعایت هستند.

جعفری ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات از ۳۴ درصد به ۴۲ درصد رسیده و این نشانه خوبی است، البته همچنان باید بیشتر رعایت شود.

وی اضافه کرد: پاساژها و مراکز خرید ۵۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که برای حفظ سلامت خود و شهروندان باید بیش از گذشته این دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

به گفته وی در ۱۲ هزار و ۶۰۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا ۱۶۹ مورد به مراجع قضایی معرفی و ۶۶ مورد پلمب شد.

حسین کبیر قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان نیز اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در استان گلستان نیاز است تا نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی را تقویت کنیم.

وی افزود: اگر نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تقویت نشود مجبور به تشدید محدودیت‌ها برای اصناف هستیم که ممکن است موجب خسته شدن جامعه شود.

کبیر ادامه داد: اگر مردم و اصناف فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و نظارت هم جدی باشد شرایط بهتری را خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: آسیب کرونا زیاد و ظرفیت بیمارستان‌های ما محدود است و در حال حاضر در زمینه اکسیژن‌رسانی با مشکل روبه رو شده‌ایم.

48

کد خبر 1411925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =