نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد

سایت کمیته ملی المپیک نوشت: شصت و پنجمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز با رعایت پروتکل بهداشتی و با ریاست دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

دکتر کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک در این باره گفت:در نشست امروز هیات اجرایی،ابتدا موضوعات مطرح شده در نشست وبینار اخیر IOC که با حضور توماس باخ و اعضای کمیته بین المللی المپیک برگزار شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس آقای عبدی افتخاری رییس محترم کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی گزارش خود را در ارتباط با تعیین شاخص های کمک به رشته های المپیکی ارایه داد و موضوع پیشنهادی نحوه جذب قهرمانان به جلسات بعدی موکول گردید.
سعیدی خاطر نشان کرد:موضوع دیگر این گزارش مربوط به شاخص های تعیین شده برای کمک به رشته های المپیکی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت شاخص هایی همچون ضریب مدال آوری،حضور در مسابقات برون‌مرزی، کسب کرسی های بین المللی، قاره ای و جهانی،میزان جمعیت ورزشکاران آن رشته، ضریب مدیریت و عملکردهای دیگر همچون میزبانی مسابقات، اجلاس ها ،دور ه های بین المللی و کارهای علمی ،پژوهشی و بکار گیری مناسب افراد فنی و اجرایی در فدراسیون می باشد.
سعیدی در ادامه ابراز داشت: البته برای توجه به ضریب رشته های پایه و پر مدال مقرر شد این امر بر اساس آیین نامه جداگانه مشخص شود تا ضمن تعیین و اعلام رشته های پایه در کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی کار کارشناسی صورت پذیرد تا بعد از بررسی های لازم به تصویب هیأت اجرایی برسد.
دبیر کل کمیته ملی المپیک در توضیح بیشتر در این زمینه خاطر نشان کرد: البته ضریب های منفی هم در نظر گرفته شده است مثل دوپینگ، محرومیت‌ها، عدم توجه به ورزش زنان که از جمله موارد دیگر آن بود که در این گزارش مطرح شد و به تصویب رسید.
سعیدی در خاتمه تصریح کرد: همچنین در راستای کمک به ورزش مناطق زلزله زده کرمانشاه در نشست امروز هیات اجرایی مصوب گردید تا جهت توسعه ورزش دانش آموزی و رشته های پایه مبلغی در اختیار مبادی ذیربط همچون فدراسیون دانش آموزی جهت خریدتجهیزات لازم ورزشی قرار گیرد تا از طریق مراجع مربوطه در اختیار آن استان و مناطق زلزله زده کرمانشاه قرار گیرد.

256 251

کد خبر 1412053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =