عالم‌زاده: الان وقت طنازی تلویزیون است

تسنیم نوشت: سعید عالم‌زاده کارگردان قدیمی سینما و تلویزیون که مدت زیادی است کاری را جلوی دوربین تلویزیون و یا سینما نبرده، این روزها در هلال‌احمر مشغول امدادرسانی است. او اعتقاد دارد در این روزهای تلخ و ناراحت‌کننده، تلویزیون باید به سمت طنازی برود.

عالم‌زاده  گفت: شما از من سؤال می‌کنید چرا نیستم؟ چون اوضاع و احوال کار هنری، خیلی خوب نیست و فقط عده‌ای خاص همیشه هستند. بعد از آخرین کاری که کردم به دلایل مختلف پیشنهادها و طرح‌های دیگر تصویب نشد. کارمند هلال‌احمرم و درگیر کارهای مربوط به امدادرسانی‌ام. کرونا بخشی از کار ما به شمار می‌رود، سیل، زلزله و هر اتفاق غیرمترقبه! من زمانی در روابط عمومی هلال‌احمر بودم و این روزها در بخش جذب داوطلبان که به مراتب جذاب‌تر و فعال‌تر است. چرا که در این بخش می‌توان به شکل‌های مختلف، هنرمندان، ورزشکاران و خیرین را درگیر کرد. خوشحالم که در مواقع ضروری به مردم خدمت می‌کنیم. 

وی افزود: هرازگاهی دست به قلم می‌برم و الان فیلمنامه‌ای دارم موقعیت فراهم شود دوست دارم کاری برای سینما بسازم. تلویزیون بعید است، چون افراد خودش را می‌طلبد. من "آسمان همیشه ابری نیست" را برای تلویزیون کار کردم و بعد از آن مینی سریال "تاکسی پلیس" را ساختم. یکی دو کار از طریق تهیه‌کنندگان رفتم و دیدم تمایل آنچنانی ندارند که من باشم. به طور غیرمستقیم کارگردان عوض شد و من هم تلویزیون را بوسیدم و کنار گذاشتم. البته تهیه‌کنندگان آن موقع می‌گفتند و کار نکردیم و اتفاق نیفتاد. 

کارگردان سریال "آسمان همیشه ابری نیست" در خصوص باز کردن فضا برای نویسندگان و کارگردانان، تأکید کرد: یک مقداری فضا را باز بگذارند، آنقدر محدودیت ایجاد نکنند که درام شکل نگیرد. مشکل ما در تلویزیون قصه خوب است، قصه خوب هم می‌توانیم داشته باشیم، چون نویسنده توانمند و توانا داریم اما در مرحله اجرا آنطور که باید و شاید اتفاق نمی‌افتد. باید اجازه دهند نویسنده و کارگردان با آزادی عمل وارد میدان شود. حتماً سازندگان و دست‌اندرکاران کارها از چارچوب و سیاستگذاری‌ها با خبرند اما خودسانسوری شاید هدف را در کارها گم کند و در نتیجه سازندگان انگیزه‌شان را برای کار از دست بدهند. با خودشان بگویند کار نکنیم کمتر حرص می‌خوریم! 

وی با اشاره به اینکه اگر شرایط فراهم شود و برگردم به تلویزیون،‌ کار طنز می‌سازم، خاطرنشان کرد: من برگردم صددرصد با وضعیت موجود جامعه کمدی و طنز می‌سازم. الان با شرایطی که در جامعه حاکم است هنرمندان به خصوص و دست‌اندرکاران فیلم و سریال باید به شدت روحیه مردم را شاد کنند. الان وقتِ طنازی است تا حس و حال افسردگی و فشار روانی را از مردم بردارید. شرایط فراهم شود و بخواهم کاری بسازم قطعاً چند کار کمدی خواهم کرد. کمدی که مردم از ته دل بخندند و برای لحظاتی هم شده دور از اجتماع خشمگین باشند. 

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1412157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =