حدادی : دلواپسان نگران پول به مربیان ناکارآمد باشند!

احسان حدادی درباره عمل جراحی خود در کشور آلمان گفت: این جراحی را در ایران انجام نمی‌دهند، جراحی خار پاشنه‌ای که در ایران انجام می‌دهند برای افراد عادی است که تنها می‌خواهند راه بروند اما من ورزشکار حرفه‌ای هستم.

مهری رنجبر: همین چند روز پیش بود که یکی از رسانه‌ها تیتر زد؛ «حدادی برای عمل خارپاشنه و با دلار 24 هزارتومانی به آلمان می‌رود» احتمالاً تصور می‌کنید خارپاشنه همان بیماری سنتی‌ای است که بارها از زبان مادر و مادربزرگ‌های‌مان درباره‌اش شنیده‌ایم اما اگر اینترنت زیر دست‌تان هست همین کلمه را جست‌وجو کنید و ببینید «خارپاشنه» چیست و چطور درمان می‌شود. این را هم که بگذاریم کنار خیلی‌ها ایراد را به این گرفته‌اند که چرا در این شرایط باید حدادی با هزینه دولتی به آلمان برود و جراحی‌اش را در آن کشور انجام بدهد. ما که نمی‌توانستیم توضیحی در این‌باره بدهیم. به همین دلیل با احسان تماس گرفتیم تا خودش در این‌باره حرف بزند. این مصاحبه را بخوانید و به جواب هر سؤالی که در این‌باره دارید، برسید. 

*انگار جراحی خار پاشنه پایت در آلمان بدجور قصه شده؟
من بعد از المپیک 2016 ریو زانو، آشیل و خار پاشنه پای چپم را در آلمان جراحی کردم. حالا هم با صالحی‌امیری صحبت کردم در فرصت مانده تا المپیک خارپاشنه پای دیگرم را هم پیش همان پزشکم در آلمان جراحی کنم که ظاهراً داستان شده و واقعاً خنده‌دار است. نمی‌دانستم برای جراحی پایم باید جواب عزیزانی را بدهم که از 24 ماده دوومیدانی، 20 ماده را نمی‌دانند. 
*مگر نمی‌توانی در ایران جراحی کنی؟
این جراحی را در ایران انجام نمی‌دهند، جراحی خار پاشنه‌ای که در ایران انجام می‌دهند برای افراد عادی است که تنها می‌خواهند راه بروند اما من ورزشکار حرفه‌ای هستم و باید بتوانم بعد از آن به پرتاب دیسک ادامه دهم. در دنیای امروز مرسوم است که ورزشکار حرفه‌ای زیر نظر جراح عمل کند و دست ۱۰ پزشک نباید به عضو آسیب دیده‌ام بخورد. 
*حرف‌ها ناراحتت کرده؟
من چهار ماه پیش وقتی کرونا گرفتم، همه نگران سلامتی‌ام بودند، حتی منتقدان هم به من زنگ می‌زدند و سفارش می‌کردند، حالا که خوب شده‌ام، برای جراحی خار پاشنه‌ام می‌گویند چرا می‌خواهی جراحی کنی؟
*حالا برنامه سفر برای جراحی مشخص شده؟
نه هنوز، من فقط در جلسه با رئیس کمیته ملی المپیک برنامه‌هایم را داده‌ام. من بعد از جراحی نهایت 10 روزی در آلمان می‌مانم و بعد برمی‌گردم. قرار نیست آن جا ماندگار شوم. بالاخره شرایط مملکت را درک می‌کنم. آدم بی‌فکری نیستم و می‌دانم شرایط سختی داریم اما 40، 50 میلیون تومان برای درمان ورزشکار هزینه زیادی نیست. دلواپسان ارز مملکت به جای نگرانی بابت هزینه درمان پای من باید نگران پول‌های هنگفتی باشند که به مربیانی می‌دهند که هیچ کاری برای ایران نمی‌کنند. این هزینه برای کسی است که امتحانش را پس داده است. 
 

من چهار ماه پیش وقتی کرونا گرفتم، همه نگران سلامتی‌ام بودند، حتی منتقدان هم به من زنگ می‌زدند و سفارش می‌کردند، حالا که خوب شده‌ام، برای جراحی خار پاشنه‌ام می‌گویند چرا می‌خواهی جراحی کنی؟
 

*انگار انتقادات بدجور اذیتت کرده؟
 نه. اتفاقات خوشحالم از اینکه ورزشکار حرفه‌ای خوبی هستم و این عزت را از امام حسین (‌ع) دارم. خیلی‌ها حالا دنبال زندگی و زن و بچه‌شان هستند اما جراحی خار پاشنه پای من برای همه جلب توجه می‌کند. من اتفاقاً همیشه از انتقاد و حاشیه استقبال می‌کنم. هر چند من نباید جوابگوی خبرنگاران باشم، من تنها باید جواب رئیس کمیته ملی المپیک، وزیر ورزش، معاونانش و رئیس فدراسیون را بدهم. 
*یعنی معلوم نیست چه تاریخی به آلمان می‌روی؟
 فعلاً صالحی‌امیری با درخواست من موافقت اولیه کرده است و اگر خبرنگاران اجازه دهند کم‌کم برنامه سفرم را می‌چینم. 
*یعنی حالا تو در این شرایط تمرین نمی‌کنی؟
من تمریناتم را انجام می‌دهم اما کیفیت کارم 70، 80 درصد است. مک ویلکینز و حسین توکلی بعد از تعویق المپیک پیشنهاد دادند تا فرصت هست جراحی کنم اما آن موقع پرواز نبود. 
*حالا که هیئت اجرایی با جراحی تو در آلمان موافقت نکرده،‌ چه کار می‌شود کرد؟
نمی‌دانم، کمیته ملی المپیک باید بگوید. اگر قرار باشد هزینه درمان من را ندهند، نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد.

بیشتر بخوانید: تعطیلی ادامه رقابت‌های لیگ برتر به یک شرط

255 251

کد خبر 1412427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =