اوراق مشارکت توسعه مترو تهران عملیاتی شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رسولی از عملیاتی شدن انتشار ١٥٠٠میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو تهران (سال ٩٨) خبر داد.

سیدحسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به پیگیری‌ها و اقدامات جدی صورت گرفته از سوی مدیریت شهری، اظهار کرد: خوشبختانه ساعت ١ بامداد امروز انتشار ١٥٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو (سال ٩٨) از طریق بانک عامل (رفاه) عملیاتی شد.

وی ادامه داد: با عنایت به اهمیت موضوع برای حال و روز وخیم مالی شهرداری و کندی نظام تصمیم گیری کشور، به نوبه خود از تلاش‌های مؤثر شهردار، معاونان ذی‌ربط به ویژه امامی معاون مالی و اقتصاد شهری که از همه ظرفیت ارتباطی خود استفاده کرد، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

خزانه‌دار شورای شهر تهران تصریح کرد: همراهی تعیین کننده جهانگیری، وزرای کشور و اقتصاد و رئیس بانک مرکزی در انجام این مهم موجب امتنان است.

وی همچنین از تلاش‌های سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در به ثمر رساندن انتشار اوراق مشارکت ١٥٠٠ میلیاردی مترو (سال٩٨) سپاسگزاری کرد.

پیش از این سیدحسن رسولی در جلسه روز یکشنبه ۲۹تیرماه نسبت به از دست رفتن فرصت استفاده از ظرفیت اوراق مشارکت برای توسعه مترو و اتوبوسرانی تذکر داده بود.

متن تذکر وی به شرح ذیل بود:

در عمل به بند "د" تبصره پنج قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، مصوبه شماره ۱۶۰۲۵۷۴۱۳۳۹۰ مورخه ۱۳/۵/۱۳۹۸ به عنوان مصوبه اصلاح بند الف تبصره چهارم مصوبه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، با توجه به مدت تعیین شده در دیوان محاسبات کل کشور که در ۳۱/۴/۱۳۹۹؛ یعنی دو روز دیگر که پایان سال مالی ۱۳۹۸ است، صدور اوراق مشارکت به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان به منظور توسعه مترو و اتوبوسرانی به شهرداری تهران، تذکر می‌دهم به فوریت نسبت به فراهم آوردن تمهیدات اجرایی جهت انتشار اقدام، و گزارش مربوطه را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کنند.

مطلع هستم که هاشمی، حناچی و سایر همکاران از طریق همتی و رئیس جمهور پیگیر این مسئله بودند. علت تذکر این است که فقط ۴۸ ساعت دیگر فرصت داریم و اگر اقدام موثری صورت نگیرد، مردم تهران و سیستم حمل و نقل عمومی از این مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان محروم خواهند ماند که آثار ناگوار آن را باید در نابسامانی سیستم حمل و نقل عمومی ببینیم. خواهشمندم تلاش‌ها را چند برابر کنید تا در مهلت تعیین شده به نتیجه برسد.

۴٧٢٣٧

کد خبر 1412937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =