کاهش ساعات کاری ادارات قزوین از امروز

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: ساعت اداری دستگاه‌ها با توجه به گرمی هوا و بالا رفتن میزان مصرف به استناد درخواست وزیر نیرو به منظور جلوگیری از خاموشی برق و قطعی آب کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی استاندار قزوین در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین، گفت: از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه، ساعت کاری ادارات استان از هفت صبح تا ۱۳ و ۳۰دقیقه تعیین می‌شود.
او گفت: بعد از این مدت، حوزه معاونت منابع انسانی استانداری و شرکت توزیع نیروی برق موضوع را بررسی کرده و اگر نیاز به تمدید کاهش ساعات کاری بود در ستاد مطرح می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرونا کماکان در حال جولان و قربانی گرفتن است، افزود: علیرغم پیش بینی‌های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت که شرایط کرونا در فصل تابستان بهتر می‌شود، متاسفانه وضعیت بدتر شده است و موج و حمله دوم آن بسیار شدیدتر، ناجوانمردانه‌تر و ناشناخته تر ظهور و بروز پیدا کرده و قربانی می‌گیرد.
او گفت: تنها راه مبارزه با کرونا رعایت اصول بهداشتی بوده و مناسب‌ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین روش، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است چون این بیماری واکسن، دارو و درمانی ندارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: برخی مواقع احساس می‌کنیم که مردم در رعایت اصول بهداشتی از مدیران جلوتر هستند به عنوان مثال در بازار به مراتب از ماسک بیشتر از شهرداری‌ها و بانک‌ها استفاده می‌شود و باید ما نیز بیشتر دستورالعمل‌ها را مراعات کنیم.
این مقام مسئول افزود: مدیران دستگاه‌ها باید توجه کنند که مصوبه ستاد کرونا برای همه لازم الاجرا است و تخلف از آن پیگرد قانونی دارد.
او در خصوص جبران خسارات و ضرر وارده به کسب و کارهای کوچک ناشی از کرونا، افزود: با هماهنگی صورت گرفته تاکنون ۳۰میلیارد ریال اعتبار به صندوق کارآفرینی امید استان اختصاص یافته است که همین مقدار هم از سوی صندوق تامین می‌شود و با بهره چهار درصد به کسب و کارهای کوچک و خرد آسیب دیده از کرونا پرداخت می شود.

حبیبی افزود: همچنین تسهیلاتی به صورت ویژه به مهدهای کودک استان پرداخت می شود تا ضرر و زیان وارده به آنها جبران شود.
او در خصوص راه اندازی همیاران سلامت در استان، گفت: در این بخش انتظار داریم تشکل‌های مردمی و جمعیت هلال احمر استان وارد عمل شده و راه اندازی همیاران سلامت را برای فرهنگ سازی مقابله با کرونا در دستور کار داشته باشند.
حبیبی افزود: بیمارستان بوعلی قزوین همچنان برای بیماران کرونایی اختصاص یابد و مابقی بیمارستان‌ها از این لحاظ پاک باشند ولی باید سایر مراکز درمانی استان آماده باشند تا در صورت نیاز ظرفیت آنها برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.
او بیان کرد: همچنین کارگروه نظارت، بهداشت و سلامت با مسوولیت پدافند و دبیری شبکه بهداشت استان به منظور کنترل پروتکل‌ها راه اندازی شود تا جلوی شیوع بیشتر بیماری کرونا در سطح استان گرفته شود.

46

کد خبر 1413024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =