توصیه‌هایی به مادران شیرده مبتلا به کووید-۱۹

ایسنا نوشت: محققان بر این باروند درصورتی که مادران شیرده مبتلا به کووید-۱۹ اقدامات احتیاطی را در نظر داشته باشند، می توانند نوزاد خود را با شیر تغذیه کنند.

نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داد: مادران مبتلا به کووید-۱۹ حتی در صورت تغذیه نوزاد با شیر و حضور در یک اتاق مشترک این بیماری را به نوزاد خود منتقل نمی کنند. اگرچه لازم است چند اقدام احتیاطی را در نظر داشته باشند.

در این بررسی مشخص شد از ۱۲۰ نوزاد متولد شده از مادران مبتلا به کووید-۱۹ هیچ یک از آنان حین تولد یا دو هفته پس از آن به این بیماری مبتلا نشده اند این درحالیست که این نوزادان با شیر مادر خود تغذیه شده و با آنان تماس داشته اند.

به گفته محققان، این مادران اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از انتقال ویروس به نوزاد همچون استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها پیش از اقدام به شیردهی را در نظر داشته اند.

محققان آمریکایی اظهار کردند: امیدواریم نتایج بررسی انجام شده مادران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ را مطمئن سازد که احتمال انتقال ویروس از آنان به نوزاد بسیار ضعیف است.

به نقل از لایوساینس، با این وجود محققان تاکید کردند که نتایج این مطالعه بر اساس بررسی روی تعداد محدودی مادر شیرده مبتلا به کووید-۱۹ انجام گرفته و لازم است تحقیقات گسترده تری در این زمینه انجام شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1413763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =