۰ نفر
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
چالش جدید برای گل‌محمدی و پرسپولیس

سرمربی تیم پرسپولیس گفت: برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید بازی بیرون و داخل خانه خیلی توفیری داشته باشد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: پرسپولیس موفق شد با برتری دو بر یک در خانه نفت مسجدسلیمان ۴ هفته زودتر از پایان لیگ نوزدهم قهرمان این رقابت‌ها شود. یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پیروز جمعه شب از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجید و...

تبریک آقای گل‌محمدی! فکرش را می‌کردید در مسجدسلیمان برنده شوید؟
چیزی که باعث شد پیروز شویم، اتحاد تیمی و آمادگی مان برای این بازی بود. ما شرایط سختی در اهواز و این سفر داشتیم، اما بچه‌ها با غیرت بازی کردند و برنده هم از زمین خارج شدند. این برد و قهرمانی زودهنگام را به همه هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس تبریک می‌گویم. جای همه عزیزان در جشن چهارمین قهرمانی حسابی خالی بود.

به همین خاطر پس از پایان بازی گفتید دست بازیکنان‌تان را می‌بوسید؟
شما می‌دانید چرا این بچه‌ها ۴ سال متوالی قهرمان ایران شده‌اند؟ دلیلش این است که این بازیکنان برای همین کار و قهرمانی ساخته شده‌اند.

بردن جام قهرمانی آسان است یا به قول شما این پرسپولیس قلق آن را بلد است؟
جام گرفتن اصلاً آسان نیست. اوضاع ما همیشه هم روبه‌راه نبوده، اما با صبر و حوصله و حرفه‌ای‌گری بازیکنان توانستیم به این هدف بزرگ برسیم. تلاش کردیم، جنگیدیم و برای تک‌تک امتیازات عرق ریختیم تا به قهرمانی برسیم.

جالب است پرسپولیس ۱۰ بازی خارج از خانه خود را به صورت متوالی برنده شده است. باورش کمی سخت است. توضیحی می‌دهید؟
برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید بازی بیرون و داخل خانه خیلی توفیری داشته باشد. این نشان‌دهنده شخصیت یک تیم است و من خوشحالم توانستیم در بازی‌های خارج از استادیوم آزادی هم موفق باشیم. این بار هم در شهر اولین‌ها رکوردشکنی کردیم، تیم نفت مسجدسلیمان را برای اولین بار شکست دادیم و اولین پوکر قهرمانی هم اینجا ثبت شد که به نظرم این خاطره شیرینی برای تیم ما بود.

تیم مهدی تارتار هم تا قبل از این بازی دومین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار داشت!
بله، جدای از خط دفاعی قدرتمند نفت مسجدسلیمان در این هوا بازی کردن سخت بود. تعدادی از بازیکنان‌مان هم در این بازی حضور نداشتند و این کارمان را سخت‌تر می‌کرد. جلوی چنین تیمی بازی کردن سخت است، اما ما انگیزه زیادی داشتیم. خدا را شکر توانستیم بازی را کنترل کنیم و در نیمه اول گل بزنیم. گل علی علیپور کمک کرد راحت و با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنیم و گل دوم را هم بزنیم، اما متأسفانه در دفاع تیمی دچار اشتباه شدیم و یک پنالتی به حریف دادیم.

رکورد امتیازگیری در لیگ ۱۶ تیمی در فصل ۹۷-۹۶ در اختیار همین پرسپولیس است که با برانکو موفق شد ۶۶ امتیاز کسب کند. نمی‌خواهید این رکورد را بشکنید؟
قبل از هر چیز باید از استاد خودم برانکو ایوانکوویچ و همین طور گابریل کالدرون تشکر کنم که پیام تبریک بابت قهرمانی پرسپولیس دادند. ما در حال حاضر ۶۲ امتیازی هستیم و کسب ۵ امتیاز دیگر ما را ۶۷ امتیازی خواهد کرد. این یک چالش جدید و جالب پیش‌روی ماست.

و در عین حال سخت؟
هم سخت و هم دشوار! ما ۴ بازی دیگر در ادامه لیگ داریم که ۱۲ امتیاز می‌شود و امیدوارم بچه‌های قهرمان پرسپولیس بتوانند در بازی‌های بعدی هم حداکثر امتیازات را کسب کنند. هرچند واقعاً کار سخت و دشواری است.

این مطلب را هم از دست ندهید: درخواست ویژه گلمحمدی از رسول‌پناه

43503

کد خبر 1414709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =