۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۶

در ادامه سیاست‌های رژیم منامه مبنی بر از کار بیکار کردن کارکنان شیعی، وزارت بهداشت بحرین امروز پنج شنبه 30 پزشک و پرستار شیعی این کشور را از کار اخراج کرد.

به گزارش فارس به نقل از تلویزیون العالم، رژیم بحرین در ادامه موج از کار بیکار کردن معترضان که از چند روز پیش آغاز شده است؛ وزارت بهداشت بحرین امروز پنج شنبه 30 پزشک و پرستار شیعی این کشور را از کار اخراج کرد. در همین راستا خبرها از بحرین حاکی است وزارت انرژی بحرین کمیته‌ای را در شرکت دولتی گاز برای اخراج کارمندان شیعه تشکیل داده است. از سوی دیگر نیروهای امنیتی بحرین پس از بازداشت شماری از رانندگان تاکسی، خودروهای آنها را مصادره کردند. اقدامات امنیتی رژیم بحرین ضد گروه خاصی از مردم این کشور، درحالی صورت می‌گیرد که اقشار مختلف مردم و گروه‌های سیاسی مخالف بحرینی، بارها تاکید کرده‌اند که مطالبات آنها فرقه‌ای و یا طایفه‌ای نیست. بر اساس این گزارش مسئولان برخی شرکت‌های بحرینی از جمله شرکت مخابراتی "بتلکو " ، هواپیمایی الخلیج و "ایهبیام ترمینالز " و... از اخراج بیش از 200 نفر از کارکنان خود به علت غیبت در زمان تظاهرات اخیر خبر دادند.

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین با اشاره به اینکه بیشتر تعلیق شدگان را شیعیان تشکیل می‌دهند، تاکید کرد که بیش از 1000 کارگر بحرینی به علت شرکا در تجمعات اخیر از کار بیکار شده‌اند.

سازمان بین‌المللی کار وابسته به سازمان ملل در ژنو نیز با محکومیت اخراج دسته جمعی کارگران در بحرین اعلام کرد که به زودی کمیته‌ای را به منظور رایزنی درباره این موضوع با دولت، کارگران و شرکت‌های مربوطه راهی منامه خواهد کرد.

در پی اخراج صدها تن از کارگران بحرین از محل کارشان به علت مشارکت در تظاهرات اخیر، سندیکاهای کارگری این کشور 13 ماه جاری را به عنوان روز اعتصاب عمومی اعلام کردند.

48

کد خبر 141474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۸
  1 0
  هرچی اینجور کنند بدتره.احمق ها اول میدان لولو را خراب کردند حالا هم به کارهای احمقانه شان ادامه میدهند.خدا را شکر که دشمنان ما اینقدر کودن هستند.
 • بدون نام DE ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۸
  0 1
  بابا این مسئله اساسا اهمیتی ندارد که شما آنرا مطرح میکنید در لیبی ده ها هزار نفر فقط خارجی ها بر اثر تجاوز به این کشور سرگردان و آواره شده اند و ده ها ملیون فقط بخاطر جنگ عراق در کشورهای عربی بیکار شده اند . خودتان را مسخره نکنید شیخ نشین ارتجاعی بحرین مگر چقدر جمعیت دارد
 • راستین IR ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۹
  1 0
  اون تنها به دلیل اینکه شیعیان را با ایران مرتبط می دانند به این کار دست زده اند .