زیباسازی فضاهای تفریحی ، گردشگری و سواحل کیش در دستور کار شرکت عمران

ابوالفضل طیبی از ایجاد فضاهای عمومی تفریحی وگردشگری در سواحل کیش خبر داد و گفت : همه شهروندان وگردشگران می بایست به همه نقاط ساحلی دسترسی داشته تا بتوانند از این زیباییها وامکانات این جزیره مرجانی بهره مند شده و لذت ببرند.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، ابوالفضل طیبی با بیان اینکه طرح مدیریت و ساماندهی سواحل جزیره با تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز واجرایی شده است افزود: این طرح به منظور آزاد سازی کامل حریم دریا تا ۶۰ متر باهدف بهره گیری همگان از زیباییهای تمامی سواحل کیش و اجرای پیاده راههای ساحلی و طرحهای گردشگری در محدوده حدفاصل ۶۰ تا ۱۲۰ متراز ساحل توسط شرکت عمران ، آب و خدمات کیش در دست اجرا است .

وی اظهار داشت: یکی از عوارض موجود در شهرهای ساحلی کشور عدم دسترسی سهل و آسان شهروندان و گردشگران به کلیه مناطق ساحلی است و در طول سالهای توسعه جزیره کیش و قبل از تصویب طرح مدیریت سواحل توسط منطقه آزاد کیش، این عارضه در بخشهای محدودی بروز نمود که در طول سالهای بعد از آن سعی شد نسبت به رفع این مشکل اقدام شود .

مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش تاکید کرد : در اجرای این طرح علاوه بر مستحدثات غیرقانونی در حریم ساحلی و جابجایی تدریجی واگذاریهای استیجاری قبلی در پایان دوره قراردادهای خود با هماهنگی سازمان منطقه آزاد کیش ، در مناطقی که درختان و فضای سبز معارض طرح توسعه باشد با توجه اهمیت بحث های زیست محیطی و اولویت حفظ درختان، انتخاب مسیرها و اجرای آن به گونه ای انجام می پذیرد که موجب آزادسازی بیشترین حریم ساحلی و کمترین  تعارض با فضای سبز ودرختان باشد.

وی درادامه گفت: در موارد  اجتناب ناپذیر همانگونه که تاکنون نیز اقدام شده نسبت به جابجایی درختان ارزشمند واقع در مسیر و انتقال آن به موقعیتهای مناسب دیگر در سطح جزیره کیش اقدام می شود .
ابوالفضل طیبی در پایان تصریح کرد: هدف اصلی اجرای این طرح دسترسی شهروندان وگردشگران به همه نقاط ساحلی به عنوان یک حق قانونی است تا با ایجاد فضاهای عمومی تفریحی وگردشگری در سواحل کیش همه مردم بتوانند ار این زیباییها وامکانات بهره مند شوند و لذت ببرند.

46

کد خبر 1414883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =