کتاب گلستان یازدهم، خاطرات همسر سردار شهید علی چیت سازیان در هند منتشر شد

ترجمه «کتاب گلستان یازدهم» حاوی خاطرات زهرا پناهی روا، همسر علی چیت‌سازیان از سرداران شهید استان همدان در کشور هند منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کتاب در ۱۷ فصل تدوین و توسط بلیک آرکار ویلیام به زبان انگلیسی ترجمه شده و به تازگی تحت طرح تاپ (TOP) در هند در سال جاری چاپ شده است.

محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو در این زمینه گفت: "گلستان یازدهم" در مقایسه با آثاری همانند خود جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارد. در این کتاب ترجمه مترجم به‌صورت حرفه‌ای انجام شده و توضیحات لازم نیز ارائه داده شده است؛ مترجم تلاش دارد تا با استفاده از تکنیک‌های جدید، فضایی را ایجاد کند که به‌راحتی بتواند مطالب را ارسال کند. ایجاد جریان سیال ذهن در روایت خاطرات، فضاسازی، حفظ لهجه شخصیت‌ها در کتاب و شخصیت‌پردازی با استفاده از گفت‌وگو از جمله تکنیک‌هایی است که در این کتاب بیشتر به آن توجه به خرج داده شده است.

وی افزود: این کتاب هرچند نشان‌دهنده ویژگی‌های یک شهید است، اما بیش از آن می‌توان وضعیت خانواده‌های شهرستانی در جنگ را توسط آن مشاهده کرد. خانواده‌هایی که چند فرزند را به جبهه فرستاده‌اند و هیچ‌کدامشان بازنگشته‌اند و در عین ناراحتی و حزن، سعی دارند به آینده امیدوار باشند و راه شهیدشان را ادامه دهند. سبک زندگی مطرح شده در کتاب‌هایی مانند «گلستان یازدهم» مخصوص دهه ۶۰ است؛ سبکی که گاه با ورق زدن آلبوم‌های عکس دوباره به یاد می‌آیند.

این کتاب ۱۷ سرفصل دارد که برخی از موضوعات آن به این شرح است:

فصل اول: خاطراتم فیلم می‌شود
فصل دوم: خواستگاری با چشم‌های آبی
فصل سوم: نامه عاشقانه
فصل چهارم: ماه عسل دوم
فصل پنجم: گُلُم
فصل ششم: گلستان یازدهم
فصل هفتم: کاش با سعید آقا نمی‌رفتیم
فصل هشتم: پرده‌های بنفش و صورتی
فصل نهم: سیب گلاب
فصل دهم: راهکارِ اشک
فصل یازدهم: بافتنی
فصل دوازدهم: انارهای تَرَک‌خورده
 فصل سیزدهم: یه شب زندگی با یه مرد بهتر از صد سال زندگی با یه نامرده
فصل چهاردهم: ستارۀ پدر
فصل پانزدهم: مامانِ دانش‌آموز
فصل شانزدهم: پشتِ ردیفِ درخت‌ها

نام کتاب به زبان انگلیسی (The Eleventh Rose Garden) و ترجمه و حاشیه‌نگاری آن توسط لبیک آرکار ویلیام انجام شده است و چاپ نخست آن توسط انتشارات (اسلامی کتاب گهر،دریا گنج، دهلی) در سال ۲۰۲۰ انجام و دارای ۲۹۹ صفحه است.

به گزارش خبرآنلاین همدان، سردار شهید علی چیت سازیان در ۱۹ آذر ۱۳۴۱ در همدان متولد شد و در ۴ آذر ۱۳۶۶ در حین انجام مأموریت گشت شناسایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد، وی فرمانده اطلاعات عملیات لشکر انصارالحسین در دوران جنگ ایران و عراق بود.

شجاعت کم نظیر سردار شهید علی چیت سازیان در عملیات های مختلف رزمندگان اسلام، سبب شد تا فرماندهان عراقی به وی لقب عقرب زرد داده بودند، از معروف‌ترین سخنان او این است که کسانی می‌توانند از سیم خاردارهای دشمن رد شوند که در سیم خاردار نفس خود گیر نکرده باشند.

کد خبر 1414911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =