رسانه‌ها زبان گویای محرومیت‌ها و مطالبات به حق مردم جنوب استان کرمان باشند

فرمانده سپاه جیرفت گفت: جنوب استان کرمان محرومیت‌هایی زیادی دارد و رسانه‌ها می‌توانند زبان گویای مردم بوده و مطالبه به‌حق آنها را محقق کنند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : سرهنگ ناصر بهروز صبح امروز در نشست با هیئت مدیره خانه مطبوعات جنوب استان کرمان اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند با توجه به توانایی و ظرفیتی که دارند بخشی از مشکلات جنوب کرمان را بر طرف کنند و بر افکار عمومی تاثیر بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت و اهمیت رسانه بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: امروزه اثری که رسانه بر جامعه دارد بر کسی پوشیده نیست و به فرموده مقام معظم رهبری اهمیت رسانه‌ها به اندازه انقلاب اسلامی است و این نشان از اهمیت توجه به رسانه‌ها است.

فرمانده سپاه جیرفت با بیان اینکه گسترش و توسعه انقلاب از وظایف مهم رسانه‌ها است عنوان کرد: نگاه جامعه اسلامی به رسانه‌ها نسبت به نگاه جامعه غرب که رسانه‌ها را ابزاری در دست ابرقدرت‌ها و استعمار می‌دانند متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: جنوب استان کرمان یکی از نقاطی است که در کشور محرومیت‌هایی زیادی دارد و رسانه‌ها می‌توانند زبان گویای مردم باشند و مطالبه بحق جنوب را محقق کنند.

بهروز با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جنوب استان کرمان را می‌شود با برنامه‌ریزی چند ساله مرتفع کرد افزود: با مطالبه عمومی می‌شود کمبود زیرساخت‌ها و مشکلات منطقه را برطرف کرد اگر بتوانیم در حوزه رسانه‌ای چند مشکل را حل کنیم، توانستیم موفق عمل کنیم.

وی با اشاره  به اینکه گاهی بحث قومیت‌ها در جنوب استان کرمان به صورت آگاهانه و ناآگاهانه مطرح می‌شود، گفت: این بحث‌ها جای تاسف دارد و باید جلو این موضوع را گرفت چرا که این مهم آفتی برای منطقه است و باید اجازه داد عده‌ای بین توده‌های مردم شکاف ایجاد کرده و مسائل و مشکلاتی برای منطقه ایجاد کنند.

فرمانده سپاه جیرفت با تاکید براینکه مطالبه‌گری رسانه‌ها از مسئولان نگاه تخریب نیست گفت: برای پیشرفت هر منطقه مطالبه‌گری و نقد منصفانه لازم و ضروری است اما باید نقد و مطالبه خواسته مردم باشد چرا که اثر رسانه‌ها برای مطالبه عمومی مردم کاری بزرگ و قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه ما باید در بحث منفعت مردم و گره‌گشایی مشکلات مردم همدل و همراه بوده و نباید به دنبال منافع شخصی خود باشیم اظهار داشت: جنوب استان کرمان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و می‌طلبد این ظرفیت‌ها را برجسته کرده و آنها را به گوش مسئولان برسانیم.

بهروز با بیان اینکه آنچه مردم نیاز دارند رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها است که اگر رسانه ها چنین عمل کنند قطعا رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند افزود: تعامل سپاه با رسانه‌ها نیز در چارچوب وظایف خود و در جهت منافع انقلاب، شهرستان و مردم بسیار مهم و مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها چشم بیدار جامعه هستند گفت: در بحث سواد رسانه‌ای جنوب باید بسترسازی کرد چرا که این مهم نیاز مردم است و سپاه در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.

فرمانده سپاه جیرفت با بیان اینکه از ظرفیت رسانه در گام دوم انقلاب استفاده شود، تصریح کرد: وحدت و همدلی در خانه مطبوعات می‌تواند گره از مشکلات منطقه را باز کند.

وی با بیان اینکه بسیج رسانه جنوب استان کرمان راه‌اندازی می‌شود خاطرنشان کرد: طبق درخواست هیئت مدیره خانه مطبوعات جنوب کرمان کاروان مطالبه گری رسانه‌های جنوب کرمان برای رسیدگی هر چه بهتر به مشکلات مردم راه‌اندازی می‌شود.

48

کد خبر 1415049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =